Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen könyvet vegyek ha meg...

Milyen könyvet vegyek ha meg akarom ismerni az emberi viselkedés jelentését?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
2009. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. júl. 24. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Többet megtudsz, ha rengeteget olvasol és figyeled az embereket. Figyelj, nem lehet ám mindenkit beskatulyázni (engem se). Én így lettem jó emberismerő, nagyon sokat olvastam, mikor volt rá időm, és figyeltem az embereket, az utcán, a tömegközlekedésen, mindenhol.
2009. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az emberi viselkedés egy nagyon komplex(összetett) dolog.

Nagyjából két tudomány van ami foglalkozik vele, a szociológia, ő kollektív társadalmi, és szociális vonatkozásban, és a pszichológia, ő főként egyéni vonatkozásban. (de a pszichológia is tanulmányozza a csoportos viselkedést, pl a társas identitás kapcsán)

Én olyan könyveket ajánlok leginkább, amik a behaviorizmussal, a pszichoanalítikus pszichológiával, és a kognitív pszichológiával foglalkoznak. Ezek kapcsán sokmindent megtudsz az emberi viselkedésről. Konkrét könyvet sajnos nem tudok ajánlani, de vannak különböző írások, cikkek interneten ezekkel kapcsolatban, pl wikipedia.hu-n.

2009. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Van egy könyv ami kegyetlen jó az írója nagyon ász abban amit csinál nem pénz éhes és nagyon jó olvastam!


Vera F. Birkenbihl Test beszéd


Tényleg nagyon jó!!!:)

2009. júl. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2009. júl. 30. 18:08
 7/9 anonim válasza:
74%

[link]


Ezt a linket másold be a keresőbe.

Ez Allan Pease Testbeszéd c. könyve. Ez kell neked, érthetően, hétköznapi nyelven írja le mindenféle viselkedési formának és testtartásnak a jelentését.

Nyitott könyv lesz számodra az emberek mimikája, viselkedése.

2009. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2009. aug. 2. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Annyit hozzá tudnék még fűzni, hogy szerintem először magadat kell megismerned. Elfogadnod más emberek nézeteit, beleképzelned magad (empátia). Vitáznod, ez fontos. Nézd a reakciókat. Gondolkodnod az ok-okozaton stb. És szerintem fontos a tehetség is(nem alapfontosság de nem árt), beszélgettem olyan pszihológustanoncal, aki.. nem bocsátkozok részletekbe, buta volt és csak tekintélyt látott a szakmája mögött, ez volt a legjobb érve, még magát sem látta h milyen szánalmas. Ezért is mondom h előbb magadat kell megismerned. Ja meg kételkedj.

Ezek a saját tapasztalataim/módszereim, máshogy is lehet persze.

Egy nem rossz olvasmány:

[link]

2009. aug. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!