Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szaporodnak gyorsabban...

Miért szaporodnak gyorsabban a cigányok mint a Magyarok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 14:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Háát igen, a cigánykérdés.

Rengeteget elmélkedtem róla, és sajnos az évek alatt rasszizmus is kialakult bennem velük szemben. Köztük nőttem fel, és láttam mivé lettek.


Most egyetemen, távol az otthonomtól, ismerek 1, azaz egy olyan cigány fiút, aki vitte valamire. DE tegyük hozzá, hogy ő viszont lelkinyomorék lett a sok évnyi szenvedéstől, attól, hogy ő kitört ebből a közegből, de mégis rengeteg rossz dolgot megtett még kamaszkora hajnalán, amit a mai napig nem tud feldolgozni.



A többieknél meg az a helyzet, amit az egyik válaszoló részletesen vázolt. Ők egy nagyon régi kultúrát képviselnek, a tipikus vándorló-fosztogató-zenélő életmódot. Ahol az volt a megszokott, ha minden lehetőséget kihasználtak továbbállnak, az iskolázottság alacsony, mivel nem telepszenek le, így a primitív férfi-női szerep teljesen megvan, ami nekünk már elavultnak tűnik. Ez mind szép és jó, csak ott a bibi, hogy leragadtak a Kárpát-medencében, és asszimilálódni képtelenek.Hogy miért is?

Erre a legegyszerűbb válasz az, hogy az ő élettmodelljükben elfogadhatatlan, ha a nő okosabb, mint a férfi, ezért a nők nem járnak/járhatnak iskolába, muszáj megállapodniuk, gyereket szülniük stb.

Állati társadalomban élnek, ahol nem az ész, az intelligencia a mozgatórugó, hanem az erő, és annak a fitogtatása.


Persze a gyerekek az otthonról hozott példát demonstrálják a saját viselkedésükkel....melyikőnk ne látott volna már nagyszájú, és szó szerint félelmetes 7-8 éves cigánykölyköt?....


Ja és ami megadja a történet csattanóját:


Ők agresszívebbek, és rasszistábbak, mint mi, és semmilyen ellenük irányuló "barbár" tevékenységet nem néznek el.

Magyaroznak, és köpködnek, és irtó büszkék a származásukra.


Az a baj, hogy az emberi erkölcs határain belül nem lehet semmit tenni ellenük....ide drasztikus intézkedések kellenek, hogy lecsökkentsük a számukat. (persze nem hitleri megoldásokra gondolok).


A magyarok teljesen ellehetetlenülnek az itthoni politikai, gazdasági helyzet miatt, a cigányokat eddig is utáltuk (aki mást mond, lakjon a szomszédságukban 13 évig...), ezek után csak a helyzet fog durvulni.


A legnagyobb gond szerintem:

Hogy az állam rengeteg pénzt költ arra, hogy beintegrálja őket a társadalomba, csak ugye kettőn áll a vásár...

2012. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%

Csak nagyon sok magyar embertől hallotam már cigányként, hogy ,,Én az összeset utálom! Bennük van a vér, mind lopnak!..."

Hát így próbálj meg beilleszkedni.

Amúgy a magyarországi (ugyanúgy, mint a romániai, szlovákiai cigányság, tehát az összes cigány nagy része aprófalvakban él.)

És ugyebár tudjuk, hogy mi a helyzet a szlovákiai, romániai, magyarországi aprófalvakban. Nyomor, szegénység, munkanélküliség. Ott még a magyaroknak, románoknak, szlovákoknak sincs munkája, így a cigányoknak sincs, mert ott egyszerűen nincs munka. Csak menjetek el Zala, Somogy, Tolna, Barany, B-A-Z, Sz-Sz-B, J-N-Sz,Nógrád, Heves, Pest, Békés, Bács-Kk megye aprófalvaiba, tanyavidékeire. Ott majd az összes falu felét, vagy egészét cigányok alkotják. És a többség elmenne dolgozni, de nincs. Ott még a magyarnak sincs, hát még a cigánynak. Saját tapasztalatból tudom. Tarnaleleszen, Heves megyében van egy régi ház, amit örököltünk. Lejárunk néha, majd megint megyek jövőhéten. Hát szörnyű, ami ott van.Szegénység. Pedig 20 km Eger, de ott sincs munka. De az összes cigány kertje be van vetve, minden cigánynak van baromfija vagy kecskéje. Aból élnek, hogy eső után fölszaladnak a hegyekbe gombászni, és azt próbálják eladni. És az ilyen kisfalukban nincs cigány-magyar ellentét. Ott egymásra vannak utalva, ismerik egymást, mindenki egyaránt szegény. És soha nem lopnák meg egymást. Csak az erdőbe járnak télen (cigányok, magyarok egyaránt) fát lopni. De azt megértem. Nem akarnak megfagyni. És ugyanez megy az egész magyar vidéken. A szegénység.

2012. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
mert már 13 évesen megvan az első alom!
2012. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert gyermekvállalás előtt nem vizsgálják meg kellő alapossággal a családjuk teherviselő képességét.

(Értsd: fogalmuk sincs, hogy mi a fogamzásgátlás, a családtagok aktív szerepet vállalnak a "szaporítás"ban, nem számít, ha nincs házunk se, majd kapunk az államtól, nem számít ha a már meglévő gyerekeknek sincs mit enni, majd kapunk az államtól, etc.) A magyar családok többsége azonban alig mer gyereket vállalni, mert attól tart, hogy nem lesz képes felnevelni.

2012. nov. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ahogy a jelenlegi születési és elhalálozási arányok mutatják, sajnos ha a helyzet nem változik, minket ki fognak szorítani a cigányok.

Nem tudom, ha nem változik a helyzet milyen életük lesz a fiainknak, unokáinknak, dédunokáinknak..

2014. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 jobbikostibi ***** válasza:
a cigany felelotlen es szapora. lesz ami lessz. csinaljak a sok gyereket. primitivek
2021. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!