Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az irigységnek mi az ellenkezője?

Az irigységnek mi az ellenkezője?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Bőkezűség?
2012. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jószívűség?Jóindulat?
2012. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyvonalú?
2012. aug. 3. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:

igen, kb. ezek


jószívűség

2012. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Adakozó.
2012. aug. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Odaadó.
2012. aug. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem egyik sem a fentiek közül.


Az irigy ember másvalaki helyzetére és/vagy javaira vágyik. Tehát, ha arra keresünk szót, hogy valaki nem akarja a másét, akkor egy szóval azt mondanám, hogy elégedett (a saját helyzetével/javaival). Bonyolult is ez, mert ugye az elégedett ellentéte az elégedetlen, de a fentiekre mind tudok ellentétet mondani (bőkezű - fukar, jószívű - gonosz, jóindulatú - rosszindulatú, nagyvonalú - kisstílű, adakozó - smucig, odaadó - önző) - egyik sem az irigy. Szóval, szerintem maradjunk annyiban, hogy az irigynek nincs ellentéte. :)

2012. aug. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem irigy:)
2012. aug. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az irigy ellentéte, a hálás ! Nem irígy vagyok hanem hálás vagyok ! Nem irígy lem mások javait , hanem hálás vagyok azért amim van ! Bármien kevés is az ! Később rád lesznek irígyek. De soha nem tudják hogy mire !
2015. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!