Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit vigyek, ill. mit vegyek...

Mit vigyek, ill. mit vegyek fel kertipartyra?

Figyelt kérdés
Új munkahelyem van, és a "nagyfőnöknél" kertiparty lesz. Mit vigyek? Illik egyáltalán vinni valamit? És mit vagyek fel? Tűsarkús tippet olvastam. Nem kényelmetlen az kicsit??? 25/L
2009. júl. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami kényelneset vegyél fel, hiszen remélhetőleg egy kötetlen party lesz.

Szerintem illik vinni valamit, kérdezz rá a többieknél ők mit visznek, mi a szokás, esetleg vigyetek valamit közösen.

Én a barátaimmal grilleztem legutoljára, egy üveg bort vittem, és egy tál tésztasalátát. El is fogyott mindkettő.

2009. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod pontosan milyen étel lesz és hasonlók akkor simán vigyél egy palack elfogadható minőségű bort. Lehet drágább is, amennyit a pénztárcád enged. Ételt szerintem nem kell vinni...

Felülre olyan ruhát vegyél, hogy vedd figyelembe, hogy lehetséges lesz mondjuk valami grillezett finomság. Én fehéret és nagyon világosat nem vennék fel, mert akárhogy vigyázol lehet rajta egy kis folt és akkor nem szaladhatsz haza rögtön.

2009. júl. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés milyen party lesz? Elegáns ahol esetleg üzletemebrek is leszenk, ahol személyzet lesz, vagy legalább is elegánsabb, vagy olyan ahol körbe ülitek a grillt vagy a tábortüzet és megy a röhögcsélés.

Ha az elsö akkor a házigazda gondoskodik midnenröl, így érdemes egy jobb bort a feleségének meg egy kis csokor virágot vinni.Ide ki kell öltöznöd elegánsan de még is lazán.

ha a második verzió, akkor ide álltalában midnenki visz valamit, egy salit, sütit, üditöt. kérdezd meg a többieket vagy a fönköt mit vigyél. Ha azt mondja semmit akkor is legalább egy üveg piát vagy egy tál sütit.

Ide kénylemesen mintha barátaidhoz mennél, úgy öltözz fel.

2009. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: A tűsarkút felejtsd el, és egyébként is, ilyenkor a legfontosabb dolog, hogy ne öltözd túl a háziasszonyt, én valamilyen tavaszi kollekciót ajánlanék, ami nem túl világos és nincs rajta sok minta. Ajánlom, hogy kérdezd meg a kolleginákat is.

Szerintem a bor jó ötlet ajándéknak, mivel nő vagy így nem gondolom hogy virágot kéne vinned a háziasszonynak.

Utómunkálatként viszont ajánlom, hogy küldj valami apróságot a háziasszonynak, mert ők nagyon értékelik és nem felejtik el megemlíteni az "uruknak", ami neked hasznos :)

2009. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Kedvesek vagytok...
2009. júl. 13. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!