Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A zsidók, hogy ismerik fel...

A zsidók, hogy ismerik fel egymást?

Figyelt kérdés
Ha két ismeretlen találkozik egymással, és történetesen mindkettő zsidó, hogy derülhet ez ki? Másképpen fogalmazva, egy zsidó 100% meg tudja állapítani, hogy valaki goj? Értelmes válaszokat várok, nem ilyeneket:"tetűhintás, kilincsorrú, kaftán stb."
2012. júl. 9. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy.


Az Izraelben élők könnyebben mivel ők olyan jellegzetesek.Enyhén kreol bőr , jellegzetes arc.Viszont az áttértek nem ismerik fel egymást.

2012. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de érdekes kérdés, ezért megtartom. Válaszom csak tipp lenne.
2012. júl. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké ezt értem, de az hogy lehet, hogy én ismeretlenként bemegyek olyan emberhez, akiről tudván tudom, hogy zsici és egyből úgy kezeli az embert, hogy jaj. Honnan veszi, hogy én nem az ő fajtája vagyok?
2012. júl. 9. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom de láttam már fehérebb bőrű nagyfülű nagy orrú fajtát,meg szerintem az ősi zsidót is amiknek barna bőre sötét göndör haja volt hogy ezek hogyan állnak egymással rokonságban arra még a talmud sem tudna választ adni.
2012. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A sémita embertipusnak (is) számtalan változata van, de kicsit is avatott szemnek bármelyik felismerhető. Az adott népcsoporton, közösségen belül pedig egyáltalán nem közömbös tudni, ki tartozik oda és ki nem: az ehhez szükséges reflex igenis működik. Melléfogások előfordulnak ugyan, de ritkán.:-)
2012. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én ismerek zsidókat , nem kezelnek másként.Nagyon kedves , segítőkész emberek.


Persze ők inkább áttértek és nem izraeli származásúak.

2012. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez jó volt, ment a zöld pacsi. Akkor ezért van a magas lóról beszéd? És mi a helyzet velem? Sokak szerint én is úgy nézek ki, de a bibik közül egy páran azt mondták, hogy egyből kiszúrták, hogy nem vagyok az.
2012. júl. 9. 21:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom mint a keresztények is, ha minden héten jársz templomba, akkor látásból ismered az embereket, még ha nem is tartozol a közösséghez(ami ritka).
2012. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Salom
2012. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Megbeszélik, ki mit olvas, milyen zenét hallgat, aztán szóba kerülnek családi dolgok is, így derülhet ki, hogy valaki zsidó-e vagy sem.
2012. júl. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!