Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kolcsonadtam egy huszezrest,...

Kolcsonadtam egy huszezrest, : de hogy merjem visszakerni?

Figyelt kérdés

a csori munkatrsnom meg majus vegen kerte tolem, azt mondta, hogy a junius eleji fizetesebol megadja. azota ennem mertem szolni. holnap jon a juliusi berunk. a csaj allandoan panaszkodik, hogy nincs penze, egyedul neveli a gyereket.


tudom, hogy gaz, de en meg a sziget fesztre szeretnem megvenni a jegyet, es pont kellene a huszezrem. neki meg allitolag nincs penze beiskolaztani a gyereket. most rossz szivvel kerjem vissza a lovet, vagy ne menjek szigetelni?


2012. júl. 4. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
A szomorú az, hogy te érzed magad kellemetlenül, mert Ő nem adta vissza. Ne problémázz rajta, ha a mostani fizukor sem adja vissza kérés nélkül, szólj neki. A kölcsön, az kölcsön, amit kért visszajár.
2012. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérd vissza. Szép dolog az együttérzés, de ha tudom hogy nem fogom tudni visszafizetni nem kérek kölcsön.

Egyébként van beiskoláztatási támogatás, meg egy csomó alapítvány ahol lehet pályázni segélyekre.

2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 eNerdzsy ***** válasza:

Szerintem nem te vagy az első lehúzott áldozata, ha már taktikázik (gondoskodik róla, hogy azt hidd mennyire le van égve) ahelyett, hogy eléd állt volna és azt mondta volna, hogy - bocs a késésért - vagy valami hasonló.


Először csak annyit szabad kölcsön adni valakinek amennyit akkor sem bánsz, ha sosem kapod vissza. Ha késés vagy kifogások vannak pénz helyett akkor viszlát. Én így csinálom.

És ne neked legyen lelkiismeret furdalásod. Meg lehet mondani normálisan, hogy nem így egyeztetek meg. Beszélj vele, mondd el, hogy neked is szükséged van a pénzre, (hogy miért ahhoz semmi köze) és találjatok megoldást.

2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
már egy hónappal ezelöttre megígérte..egyedül neveli vagy sem, kérd vissza, és többet ne adj neki ha nem adja meg amikor mondja..jó, hogy együtt érzel, de adja meg arra, amikor mondja!
2012. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Először csak annyit szabad kölcsön adni valakinek amennyit akkor sem bánsz, ha sosem kapod vissza."


ezzel teljesen egyet értek.

ha még nem adja vissza, és már kéri a következőt, akkor mondd, hogy előbb az elsőt add vissza, addig nem adok.


Viszont azzal is kell vigyázni, hogy az elsőt beetetésnek kéri, időben visszaadja, hogy lásd, hogy milyen rendes, aztán másodjára már többet kér, és azt bukod ...

2012. júl. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kérd vissza nyugodtan.
2012. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ilyenek az emberek, látom nem csak nálam..

én kölcsönadtam oszt társamnak 5ezret, és ő sem adta volna meg ha nem szólok neki. pedig van bőven pénze, sőt kocsival jár suliba, benzinre adtam neki... ja és amúgy "nagy haverok" voltunk..

én a helyedben visszakérném. mert ha legalább annyit mondana, hogy majd rendezi vagy valami, de ha nem is szól, menjen a p...

2012. júl. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!