Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » S. O. S! Hogyan tudnék fellebb...

S. O. S! Hogyan tudnék fellebbezni vagy visszakérni a büntetés árát, ha ok nélkül kaptam kerékbilincset?

Figyelt kérdés

Budapesten a VII. kerületben állítólag szabálytalanul parkoltam, és kaptam egy kerékbilincset azzal az indokkal hogy nem hagytam másfél métert a járdán. Tudni kell hogy a járda szélessége pont másfél méter volt, és a parkolás a járdára felállva volt megengedett. Az összes azon az utcán álló kocsi úgy parkolt ahogy én. De kerékbilincset csak az én autómra tettek. Még a rendőrök (akik pont arra jártak és kikértem a véleményüket) sem tudták megmondani a kerékbilincs okát.


Annyit tudtam már egy ismerősömtől hogy a büntetést ilyenkor is be kell fizetni, a kerékbilincset meg persze valahogy le kellett szedetni, de szeretném visszakapni a pénzemet.

Fényképeket készítettem az autómról, a járda szélességéről, a táblákról és a többi parkoló autóról is.

Írtam e-mailt a közterület felügyeletnek egyenlőre csak annyival, hogy küldjenek valami hivatalos szabályzatot a parkolás szabályairól hogy összevethessem a büntetés okával. Persze választ nem kaptam.


Hogyan tovább?? Kinek, vagy milyen szervezetnek írhatnék még ez ügyben? Mennyi esélyem van visszakapni a pénzemet?


2012. márc. 26. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

8 napon belül lehet fellebbezni a rendőrségen.

Engem 2 éve büntetett meg a köcsög közterület felügyelet, mert nem ismerik a kreszt. Nekem is ki kellett fizetni a levétel árát, akkor 12.500.- Ft volt. Fellebeztem, volt helyszíni szemle, majd határozat, hogy szabályosan várakoztam, jogtalan volt a büntetés, aztán a köcsögök ezt a határozatot is megtámadták, aztán már elvesztettem a fonalat, szóval bő két év mulva jött az utalvány: 12.500.-

A qrva anyátok, kamat, vagy valami? 2 évig használták a pénzem...

Tudom, hogy nem nagy összeg, de az elv, az felháborit.

2012. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit az előzőhöz,hogy ha nem akarsz többé bilincset akkor (amennyiben sajátod az autó) menj be az okmányirodába és regisztráltasd a mobiltelefonod számát.

Ezek után KÖTELESEK felhívni ha (rendőr vagy közterületes szerint) tilosban parkolsz és ha negyedórán belül a helyszínre érsz megúszhatod a bilincset.

2012. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha jogorvoslattal akarsz élni,keresd meg a VII.ker.Közter.felügyeletet ügyfélfogadási időben.Vidd magaddal az összes bizonyítékot.

Az V.ker-ben a Dorottya u.9 alatt van,sajnos a VII-ben nem tudom hol.

2012. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon sokat segítettek a válaszok.

Nem is a pénz számít inkább az idegesség amit okoztak egy rohanó munkanapomon, de azért megpróbálom visszaszerezni ha két év múlva is kapom vissza:). Az okmányirodába meg feltétlenül bemegyek. Bármelyikbe bemehetek, nem kell feltétlenül Pesten?

2012. márc. 30. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik okmányiroda kompetens.

Hajrá!

:)

2012. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!