Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetnék úgymond...

Hogyan lehetnék úgymond gonoszabb, keményebb?

Figyelt kérdés

Ugyanis az van,hogy a nagylelkűségem, lelkiismeretességem, becsületességem miatt legtöbbször ráfázok mindenre, az emberek többsége csak visszaél vele.

Túl naív vagyok, mindenkin és mindenen segítek,ha tudok.

Így nagyon nehéz jövőnek nézek elébe,mint ahogy eddig is mindenki ,aki pofátlan, szemtelen, stb.jobban járt,jobban haladt nálam.Még sokszor olyan dolgok miatt is pocsékul érzem magam, lelkiismeret furdalásom van, ami miatt nem kellene.Pl.valakinek segítek ,mert megkér rá, végül mégsem ujjong az eredmény láttán, és bumm, én érzem magam hibásnak,bár nem engem okol,én mégis úgy érzem.

Tudom, balfékség,de egyszerűen velemszületett tulajdonság , nem tudok,mit kezdeni vele.

Mit tehetnék,hogy ez változzon??

értelmes válaszokat várok,köszönom!



2012. júl. 2. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is ilyen típusú ember vagyok, mint te. Nekem egy jó barátom mondta egyszer, hogy fogjam fel, nem válthatom meg egyedül a világot, nem tudok mindenkin segíteni, mert abba csak beleroppanok. Ebben annyira igaza van és azóta már nincs annyiszor lelkiismeret furdalásom, ha mondjuk elutasítok egy kéregetőt, vagy nem rohanok egyből az állatmenhelyre, ha kóbor cicát vagy kutyát látok. Képtelenség mindenkin segíteni. Maradj meg ilyen jó embernek, ne akarj se gonoszabb, se keményebb lenni, nem vagy balfék egyáltalán. Legyél büszke magadra és örülj, hogy neked mindig tiszta a lelkiismereted, ellentétben a sok pofátlan és törtető alakkal.

Csak annak segíts, aki kimondottan megkér rá, ha pedig valaki nem köszöni meg a segítséged, nyugodtan mond oda, hogy SZÍVESEN, csak hogy kapcsoljon. Egy kis határozottság bőven elég és ha látják, hogy azért nem lehet veled sem mindent megtenni, hidd el, hogy becsülni fognak és olyan embernek tartani, akire mindig lehet számítani. Nagyon ritka az ilyen, ne akarj más lenni.

2012. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarja elrontani magát egy normális, értékes ember?

Inkább több olyannak kellene lenni, mint te és ezeknek a bunkóknak kellene megszűnni.

Én is megkeményítettem a szívem, de hidd el, nem valami jó.

Azt tudom ajánlani, hogy csak akkor segíts másoknak, ha nem megy a te károdra vagy tényleg olyan dologról van szó, amit az illető nem tud megoldani. Csak akkor segíts neki, ha a segítséget nem megy az ő kárára. Pl ne írj meg neki házit mindig, mert azzal végülis rosszat teszel neki.

Segíthetsz abban, hogy elmagyározd a dolgokat, de ne utolsó plillanatban.

Ha pedig neked kell segítség, kérj te is. Akkor kiderül, hogy ki az igazi barátod.

És ne rágodj sokat azon, hogy nem vagy jó!

Teljesen jó vagy:)

2012. júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
...még azért is megmosolyogtak,suttogtak a hátam mögött,amiért egy aprócska,koszos, bolhás kiscicát hazavittem az útról,de annyira pici volt,hogy megfagyott volna anya nélkül akkoriban.Azóta fél éves ,szép macska és örülök,hogy megmenthettem.
2012. júl. 2. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Találj rá az arany középútra! Nem kell gonosznak vagy ridegnek lenned ahhoz, hogy boldogulj az életben! Légy lelkiismeretes, kedves és megértő másokkal, de ne légy naiv! Légy segítőkész, de csak azzal, aki megérdemli, ne engedd, hogy kihasználjanak! Hagyd meg marad szerethetőnek!
2012. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És a macska megmentés meg nagylelkű dolog! *.*
2012. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!