Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik puszit adni?

Hogyan illik puszit adni?

Figyelt kérdés

A suliban azt tanultuk, hogy nem illik a levegőbe puszilni, hanem rendesen az archoz kell érnie a szájnak, nem csak az arcunkat kell összeérinteni. Ez igaz? Szerintem a legtöbben nem így csinálják.

Ha mondjuk bemutatnak valakinek, vagy távolabbi ismerősnek adunk puszit (ellenkező neműnek), nem érti félre, vagy nem veszi nyomulásnak, ha ilyen "szabályos" puszit adok?


2012. jún. 26. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Véleményem szerint a tisztán a "levegőbe puszilás" elég cicababás, azok szokták oly feltűnően csinálni, vagy sok csaj pusztán hülyülésből :D Szerintem lehet nyugodtan arcra, de azért ne olyan vákuumos cuppanós puszit, hogy ott maradjon a nyoma :DD Én személy szerint mindenkinek rendesen szoktam puszit adni, akár rokon, akár "havercsaj" az illető. 24/F
2012. jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A levegőbe puszilást úgy értettem, hogy csak az arcot érintik össze.
2012. jún. 26. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a cuppanós, az túl intim szerintem. Én legalábbis nem szeretnék egy vadidegent így puszilgatni. Viszont se csípem, orrba bírnám vágni, ha valaki ezt csinálja.... Váá... akkor már inkább kézfogás.
2012. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja az arcon érintés az teljesen korrekt, szerintem az teljesen jó :D Fiataloknál maradj biztos ami biztos ennél, idősebbeknél, 40-50 felett meg teljesen mindegy szerintem, őket annyira nem foglalkoztatja már a dolog. Legalábbis vidéken tuti nem. :) (Első válaszoló voltam)
2012. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

A levegőbe puszi, meg az arc összeérintés szerintem a smink/rúzs elkenődése ellen lett kitalálva. (Amúgy kicsit tényleg nevetséges.) Ha már ilyen viszonyban vagy valakivel, akkor rendes puszit kell nyomni a képére. Nem kell összenyálazni, cuppania sem kell nagyot, csak finoman.


"Én legalábbis nem szeretnék egy vadidegent így puszilgatni."

Vadidegennel nem is szoktunk puszilkodni, ez egy nagyon idióta szokás, szerintem. Elég egy kézfogás először, aztán majd elválik.

2012. jún. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor maradok az arc összeérintősnél :D

Gondoltam, hogy azért a szájal cuppantós túl intim/félreérthető csak gondoltam megkérdezem :)

2012. jún. 26. 09:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mostanába ismerkedtem meg eg baráti társaságal ahol vannak fiuk lányok vegyesen és midnenki midnenkinek puszit ad. Mikor 'odakerültem' akkor én is kaptam illetve adtam rötön midnenkinek puszit és kivétel nélkül mind arcra jött. Én úgy szoktam, hogy épphogy a szám sarkát érintem a másik arcához és akkor nem cuppan akkorát. Sztem az a legjobb:D
2012. jún. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!