Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell vigyáz állásban...

Miért kell vigyáz állásban állni a Himnusz és a Szózat alatt?

Figyelt kérdés
Ki előtt tisztelgünk? Egy zenemű előtt? Az ország, a hon előtt? De akkor egy zenén keresztül? Nem értem. Fizetem az adót, itt élek, magyarnak születtem, de ha leülök egy zenemű előtt, akkor nem is vagyok már magyar? Vagy csak egy "bunkó" vagyok? De miért? Mert ez a szokás? És ha szerintem ez nem egy értelmes, nem egy jó szokás? Engem nem érdekel ez a két kiemelt zenemű, nem hat meg. Nem fogok tisztelni egy zenealkotást, mert a többiek tisztelik, illetve többségük szokásból és hogy ne nézzék le, tesznek úgy, mintha tiszteletüket fejeznék ki.
2012. jún. 26. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Ez a szokás valamiért. Hogy az emberek mit imádnak egy földben, azt én sem értem. Hisz a nép, a kultúra az értékes.

Ebből kiindulva bárhol állni lehetne és megkönnyezni.

2012. jún. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem érted a lényeget. Nem a zenemű előtt tisztelegsz hanem az eszmeisége előtt amit kifejez.

Képzeld csak el, hogy mondjuk egy sportoló átveszi az aranyérmet, feláll a dobogóra, vagy egy meccsen sorban állnak a focisták, el kezdik játszani a saját hazád himnuszát és a sportoló leül zabálni egy szendvicset, a fenekét vakargatja, az orrát túrja, vagy vihog és cseverészik a társával, nem tartanád tiszteletlenségnek? Neked ez természetes lenne? A himnusz egy népet képvisel akár a zászló, amit nem égetünk el, nem taposunk rá. Egy nemzeti jelkép a miénk, minket képvisel. Aki ezt nem tiszteli nem tiszteli az adott népet sem. Remélem így érthetőbb volt. Ez nem egy szokásos, betanult viselkedésminta.

2012. jún. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ezzel mint szokással nincs baj szerintem.Csak ha valakit ezért nem néznek magyarnak,mert nem tartja ezt fontosnak,az már az ilyen fontoskodó intoleráns nagymagyarkodó mentalitáshoz áll közel,ami szerintem gáz.
2012. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mikor kint voltam Németországba és a német Himnusz szólt akkor is felálltam, tehát a vigyázállással nem a népem, vagy a zenei művet tisztelem meg, hanem az adott országot. Bár mikor a magyar Himnusz és Szózat szól valahogy mindig átjár rajtam egy gyönyörű érzés.
2012. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk sosem kellett vigyázzban állni a suliban sem, csak felálltunk ha a Himnuszt játszották le. Az más kérdés hogy én se hatódok meg tőle, és nem is ez az a himnusz, amit szívesen hallgatok, hisz a megírása után lehetett volna annyi más helyette, szóval nem az én akaratom hogy még mindig ez a hivatalos, és sok más ember nevében sem mondható el, hogy ez az egész nemzet himnusza. Akkor már inkább a Szózatot hallgatom.
2012. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!