Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az egyik lakó mindig beszól...

Az egyik lakó mindig beszól nekem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A férjemmel és a kisbabánkkal élünk, panelban. A ház aljában van egy kisbolt és a tulaj "kiszemelt" magának. Tipikus ha van rajtam sapka, ha nincs dologról van szó. Mit tehetnék? Ő olyan 70körül van én 28éves vagyok. Nem vagyok illetlen, nem szólok hozzá, max köszönök, de ahányszor találkozunk valami epés megjegyzése mindig akad...
2012. jún. 14. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell vele foglalkozni, egyáltalán ne figyelj rá.
2012. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam, hogy csak elmegyek mellette. De nem bírja ki. Iszonyat bosszantó. :/
2012. jún. 14. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:

a fene se érti,hogy mi is a gondod,

lakóról írsz,azt közbe valami boltosról van szó,

az se vili,hogy a boltos nő e ,azt leszbi beszólásai vannak e ,vagy pasi és csak udvarolni próbál e neked,

2012. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A paneltömb lakója egyben a kisbolt tulajdonosa is. 70éves férfi. Nem udvarol, csak megjegyzéseket tesz arra, amit csinálok. (öltözködés, gyereknevelés, evés-ivss, parkolás, vásárlási szokások, mivel fizetek...stb)
2012. jún. 14. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy nemtudod mi a baja velem stb. Ha nem ért a szép szóból legközelebb lehet más stílusban is... K.rvára elegem van magából és kussoljon vagy beverek egyet!

Többet úgysem mer hozzád szólni az biztos. Csak lássa rajtad, hogy képes vagy rá és abbahagyja.

2012. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pelgrim ***** válasza:

Nekem egy kollégám volt aki hasonlóképpen viselkedett velem szemben. Naponta többször volt vele dolgom, és minden alkalommal volt valami barátságtalan mondanivalója. Nagyon kellemetlen volt, mégse vettem zokon, nem sértődtem meg, gondolva talán én vagyok az, aki valamivel efféle viselkedést vált ki belőle.


Történt egyszer hogy kollégám elesett és eltörött a lába, kórházba került és több hónapig munkaképtelen volt. Nem örültem az esetnek, pedig egy időre megszabadultam tőle. Egy másik kollégám akivel jó viszonyban voltam, ővele is jó viszonyban volt, de az engem nem zavart. Egy alkalommal szóba került a pórul-járt kollégánk helyzete elhatároztuk, hogy meglátogatjuk, és viszünk neki egy nagyszerű csokor virágot, amit természetesen nekem kellett átadni (egy kihívás melynek egyrészt kétségek és izgalom, másrészt örömmel néztem elébe) !

A helyzet megváltózott, pórul-járt kollégámnak, aki később visszatért munkahelyére, továbbá egyetlen rossz szavát se hallottam.


Most évekkel később gondolom, hogy értem a dolgok fortélyát. Gyakran előfordul, hogy bizonyos dolgoknak bennünk tisztázatlan állapota olyan kisugárzással bír, melyre némely emberek tudtukon kívül érzékenyek és beszólásokkal, epés megjegyzésekkel reagálnak. Mintha folyton egy sűrű köd venne körül bennünket melyben hosszú láthatatlan nyúlványokat bocsátunk ki, tele horgokkal. Szinte elkerülhetetlen, hogy valaki bele ne akadjon.


Visszatérve élményemre a kihívás egy nagyszerű esély volt hogy feloszlassam a 'ködöt' és eltávolítsam a 'horgokat'. Talán még hozzátenném azt hogy véget vethessünk egy ilyen áldatlan állapotnak, némi lelki erőre van szükség, hogy lelkileg 'sérthetetlenné' váljunk.


Lehet, hogy megtudnád félemlíteni valamivel úgy hogy abbahagyja, de ha se ő, se te nem változol, akkor az csak felületesen és csak ideiglenesen hoz megnyugvást. Mert ha valóban belőled árad valami amire ő így reagál, akkor előbb utóbb lesz ismét valaki, aki hasonlóképpen fog viselkedni veled szemben.

2012. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én nem hiszek az ilyen "azért köt belém, mert ilyen meg olyan a kisugárzásom, meg negatív erő negatívat vonz be" dolgokban.

Az előbbi történetnél a kedvesség oldotta meg a problémát, próbáld meg!

Ha ilyen "azért is megmutatom, én vagyok az ász" típusú a tata, a férjedet küldd el egy kötetlen délutáni csevejre. :)

Sajnos én se tudom az ilyen embereket hova tenni, ilyenkor a bicska nyílik (képletesen) a zsebemben.

2012. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!