Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi ez a fajta magyar szokás?

Mi ez a fajta magyar szokás?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy miért lett egyfajta szokás nálunk magyaroknál utálni, lenézni a másikat.

Ahogy az utcán méregetik egymást a magyar emberek. Akinek több van azt utálják, akinek kevesebb azt lenézik, akinek meg éppen ugyanannyi azt is utálják mert miért van másnak is pont annyi mint neki.

Ez egyfajta flórklór nálunk? Hova vezet ez?



2012. jún. 6. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Igen, sajnos a génjeinkben van a széthúzás. Egy vicc is van erről. Az a lényege, hogy a magyarokra nem kell vigyázni a pokolban, mert ha az egyik szökni prróbál, a többi úgyis visszahúzza.
2012. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez az úgynevezett fluorkór, ha már helyesen úgyse tudjuk leírni (folklór). Különben azt szabad tudni, avagy titok, hogy kivel vagy esetleg kikkel összehasonlítva fluorkórosak a magyarok?
2012. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Ahogy a legelső válaszoló megfogalmazta pont úgy van.Ha van 1 vödörnyi rákunk , képzeljük az a vödör Magyarország és a rákok benne a magyarok.Ha egy rák próbálna kimenekülni , elszökni a többi visszahúzná.

Nem képesek önzetlenül örülni más sikereinek.Ez a folklór dolog még mindig a kommunista agymosás hagyatéka.

2012. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Régebben nem volt "a génjeinkbe programozva a széthúzás" a hogy a történelem folyamán sokszor bebizonyosodott, össze tudtunk fogni. Ez kb. 10-20 éve van.

Ez a meglátásom szerint azért lehet, mert van ugye a nagyon gazdag réteg. Akiket nyilvánvalóan utál a többség, mert valószínűleg nem becsületesen szerezték a vagyonukat. De mivel a többi magyar látja, hogy ők milyen jómódban élnek, így ők is ahhoz a réteghez akarnak tartozni. Ezért még ha hitelből is, de többnek akarják mutatni magukat, emiatt lenézik a náluk csóróbbakat. Egyre több a sznob, így ha a másiknak is épp annyi van, neki mégtöbbet kell szereznie, hogy kiemelkedjen. Az a meglátásom, ha az országban jólét lenne, ez a szokás akkor is megmaradna.

2012. jún. 6. 16:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez szerintem inkább a kapitalista agymosás.
2012. jún. 6. 16:17
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Semmivel, ismétlem, SEMMIVEL se rosszabbak a magyarok a többi néptől. Ilyenek akikről írtok mindenhol vannak. A többi népcsoportban legalább ekkora a széthúzás (sajnos). De ettől függetlenül is nagy túlzások vannak abban amit írtok. Én nagyon sok segítőkész embert ismertem már meg, nincs akkora baj itt, mint ahogy beállítják.
2012. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem kapitalista.Minden igazi kapitalista országban van összetartás.

Magyarország még mindig nem szabadult a szocializmustól és ez itt a baj , a régi és új rendszer kevert verziója uralkodik.

2012. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi ez a "fajta magyar szokás", miszerint egy EMBERI szokást egy bizonyos néphez kötünk, jelen esetben a magyarokhoz, majd megpróbáljuk általánosítva ráhúzni az egész nemzetre, miközben magunkat valahová feljebb helyezzük, pedig mi is ugyanolyan magyarok vagyunk, mint azok, akiket éppen szidni akarunk? Hm? Igen, létezik az az EMBERI tulajdonság, hogy a szomszéd fűje mindig zöldebb lesz (jé, régi közmondás, vagy ezt is pár éve találhatták ki?), sok ember lesz, akit "megesz az irigység" (hm.. 20 éve ezt a szókapcsolatot hallani sem lehetett... tuti valami új magyar szokás)... Ha a magyarokra jellemző, akkor gondolom te vagy a díszpéldány.
2012. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Előző 19:11

Bizonyára te is ilyen vagy. Akkor áruld már el nekem, mi előnyöd származik belőle vagy mivel lesz jobb neked attól, hogy utálod, lenézed a másik embert?

2012. jún. 7. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Írtam én valahol, hogy ezt teszem?:) Szövegértés egyes. Fuss neki a szövegnek még egyszer.
2012. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!