Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tipikus magyar szokás alátenni...

Tipikus magyar szokás alátenni a másiknak, és irigykedni hogy annak már mije van/ mit ért el?

Figyelt kérdés

Annyi de annyi ilyen emberrel találkozom -nem is rólam van szó feltétlen hogy rám lennének irigyek- és annyira unom, nyomasztó és szomorú is ez...az ember egyáltalán nem beszélhet magáról mert pl egyből kibukhat valami h ahá! ennek ez és ez könnyebb az életben. úgyhogy bass7a is meg magát.

Hallom és ismerősök is mondják pl külföldön nem is szólalnak meg magyarul a magyarok ha honfitárs mellett állnak pl metrón/ buszon... mert csak a gond van velük.

Miért kell ilyen fantasztkusan viselkedni egymással??


2012. ápr. 16. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:
munkahelyen is tapasztalom többször is. nincs is kedvem bemenni se emiatt.. :(
2012. ápr. 16. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem nem. Ugyanúgy alátesznek másoknak is, csak Magyarországon úgy hozta a történelem, hogy nem sikerült akkora rétegnke meggazdagodnia, és eljutni arra a társadalmi igazságra -- amit elmméletben mindenki tud --, hogy a pénzből valójában nem tudsz semmit megvenni.

Amúgy azzal, hogy nems zólalnak meg a honfitárs mellett magyarul a buszon/metrón/bármilyen msá közlekedési eszközön, szerintem magukat is lejáratják, mert hiába voltak eddig negatív tapasztalataik, nem jelenti azt, hogy Magyarországon nincsenek jó emberek.

Amúgy nem tudom, hogy a magyaroknál mennyire érvényesülhet, hogy genetikailag ilyenebbek vagy olyanabbak vagyunk, mert eléggé kevert nép vagyunk. Persze biztos van egy törzse a népnek, akik ugyanonnan származnak.

2012. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért van ez, mert sokan tisztességtelen módon jutottak óriási vagyonhoz, sokan nem a tudásuk, vagy érdemeik alapján érték el azt, amit(hanem mondjuk kapcsolatok révén), és ezek teljesen beépültek a közgondolkozásba. Szerintem ez a külföldön (is) lévő nem összetartás független az irigységtől, sokan azért mennek el, mert nem bírják az itthoni pesszimizmust(ami azért szerintem sok esetben elnagyolt, míg másokban egyenesen abszurd).
2012. ápr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rosszindulatot ,irigykedést nem a genetika határozza meg.A világon talán csak az amerikaiak ilyen kevertek mint a magyarok.És ők sem irigykedőek meg rosszindulatúak.Magyarországra a kommunista diktatúra nyomta rá a bélyeget ,rendesen tönkre vágta kultúrát és a mentalitást.Egyébként a magyarok soha nem az összetartásukról voltak híresek.
2012. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2# sajnos nem elnagyolt... tényleg nagy a passzimizmus, másik oldalon pedig a ne is beszéljünk róla típusú emberk akik a szőnyeg alá söprik a problémákat és akkor van még az optimista de mire föl emberek csoportja. ..
2012. ápr. 16. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Az a tipikus magyar szokás, hogyha találkozol valami igazságtalansággal vagy egy bunkóval, felteszed a kérdést, hogy ilyen-e a magyarság. Elég csak megnézni, hogy ilyen a magyar mentalitás, ez megy Magyarországon és ilyenek a magyarok típusú kérdést pakolnak fel, akár heti szinten.


Szóval nem kedves kérdező, nem tipikus magyar szokás, hogy keresztbe teszünk a másiknak.

2012. ápr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképpen sem magyar szokás. Egyáltalán nem hisezm, hogy ez eleve egy szokás lenne, másrészt, hogy a magyarok megátalkodott gaztevők lennének. Amiről beszélsz sajnos letezik, de ne húzzuk rá az egész nemzetre azért.:-) A kommunista diktatúra nem múlik el nyom nélkül. És sokan ma is azért gondolják azt, hogy akinek van valamilyen anyagi java, azt csak tisztességtelenül érhette el, mert abban az időben eleve, meggazdagodni nem lehetett, ha valaki mégis jó anyagi körülmények között élt, akkor ő sem biztos, hogy sok mindent tett volna érte, lehet, hogy csak pártember volt. A rendszerváltás után pedig már többeknek összejött a jólét kialakítása, de azért sok esetben ott sem minden stikli nélkül. Egyszerűen hiányzik a jó példa. Nyugaton csinálhattak vagyont az enberek már a 70-es években is, itt meg csak vegetálhattál! Ezért néznek általában ferde szemmel arra, aki jobban él. De nézd csak meg a mostani példát: munkához nem a képességei alapján jut az ember, hanem az alapján, hogy ki a barátja. És itt most nem topmenedzseri állásokról beszélek, hanem a sima takarítóiért is ekkora harc megy. Ha meg valaki azért kapott munkát, mert ismeri a Józsit, akkor joggal feltételezhetjük azt, hogy szakmailag képzetlen és ezért visszatetsző amikor dicsekszik a "vagyonával" miközben a barátja érdeme, hogy ott tart, ahol.
2012. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# igen. ez teljesen igaz. Mennyire büdös ez az egész... :( Én nem si tudom... hogy lehet ezen a helyzeten változtatni? Sehogy mi? Vagy majd idővel...
2012. ápr. 17. 09:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Az elnagyoltság például abból látszik, hogy mi magyarok saját magunkat bunkónak tartjuk, ami egyáltalán nem igaz. Nálunk az számít bunkóságnak, ha nem várjuk meg, míg a többiek leszállnak a buszról, a horvátoknál ne is számíts erre, bunkóság, ha az autós nem köszöni meg, ha beengedem, a franciáknál ne is számíts erre, bunkóság, ha a hivatalnok semmibe vesz, az olaszoknál ne is várd, hogy bármikor emberszámba vesznek. Nálunk olyan dolgok számítanak bunkóságnak, amik teljesen apróságok, míg külföldön el se jutottak erre a szintre, ezzel szemben éjjel-nappal háborgunk, hogy milyen bunkók vagyunk.
2012. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!