Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha letegeznek vissza tegezel?

Ha letegeznek vissza tegezel?

Figyelt kérdés
Pl. megyek a boltba és magázódva köszönök, erre visszaköszönnek, hogy "szia" még ha idősebb is, engem zavar, hogy tegez. ha én megadom a tiszteletet, akkor ő is adja már meg. bunkóság, ha én is vissza tegezem?
2012. ápr. 29. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Szia, én 32 éves vagyok, de még mindig sokszor 22-24-nek néznek. Ha idősebb letegez (50+), én azon soha nem sértődök meg és ugyanúgy magázódok, amíg esetleg nem szól, hogy tegezzem nyugodtan.

Viszont, ha boltban mondjuk egy 40-es letegez, akkor simán visszategezem én is. Mellesleg ha te valakit magázva szólítasz meg, akkor illetlenség letegezni, de az idősebbeknek ezt szerintem el lehet nézni, sőt, nekem imponál, ha ennyire fiatalnak néznek.

2012. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Idegen felnőtt embert szerintem udvariatlanság letegezni, bármilyen idős is a tegező fél. Ha letegeznek, tegezz vissza.
2012. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utána vissza szoktam tegezni általában. Úgy vettem észre, hogy manapság kb. furcsán néznek rám, hogy én mindenkit magázok...
2012. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17 vagyok, de engem szinte sosem szoktak letegezni. :) Az esetek többségében én köszönök először, pl boltban "Jó napot" vagy "Jó estét", a pultos hölgy ugyanígy köszön vissza. Ha sziával köszönnek, én inkább örülök, szeretem a közvetlen embereket. Nincs az a merev távolságtartás, érted... Meg ha látom, hogy az eladó fiatal, tehát max ilyen 24-25 éves, akkor előfordul hogy "helló"-val köszönök :)
2012. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha jónapottal kezdek ,és sziával viszonoz akkor én is átváltok.Ha a másik nyit tegeződve én is tegeződök.Mindegy hány éves az illető, a csendőrpertút nem kedvelem.
2012. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha több mint 10 évvel idősebb, akkor általában tovább magázom. Viszont gyakran látom, hogy 18-20 éves lánykák 50 fölötti férfiakat tegeznek, mert az - érthető okból - letegezte őket. Na ilyet nem engednék meg magamnak. Szerintem bunkóság. Olyat, aki jócskán apám/anyám lehetne, csak akkor tegezek, ha erre külön megkér.
2012. ápr. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pietrosol ***** válasza:

Én majdnem mindenkit tegezek,mégsem néznek rám furcsán.

Tegezd vissza simán,nincs abból semmi gond.

2012. ápr. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha szimpatikus az illető legyen, de ha egy bunkó ember tegez le, akkor csak azért is főlényesen vissza magázom, bár tisztában vagyok vele, hogy semmit nem érek el vele...
2012. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha szemmel láthatóan idősebb mint én, és letegez, nem tegezem vissza, ha Kb. korombeli, vagy talán 35- ig letegezem én is. Persze, ha egy 40 körüli pasi csak tapló módon azt mondja, hogy "szia cica", vagy hasonló, akkor kimérten visszamagázom.


23/L

2012. máj. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Akkor zavar a tegezés, ha közben elvárják a magázást.

Még mindig sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál, de 25-nek legalább kinézek. Ha egy 50-as letegez, visszategezem. Nagyot néz.

Engem jobban zavar, ha egy boltba tegeződök, de eladó lány csak magázódni mer.

De mindenkit vissza kell tegezni.

2012. máj. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!