Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kölcsön szoktátok adni a...

Kölcsön szoktátok adni a telefonotokat telefonálásra másnak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki folyamatosan kunyerálja. Én meg meguntam és azt mondtam, hogy nem adom. ő megsértődött. nálam ez sosem volt szokás, a telefonom egy személyes dolog, úgy gondolom, hogy azért van előfizetésem, hogy ne legyen gondom és nem azért, hogy rá másszanak. Most kinek van igaza? Jogosan sértődött meg vagy nem?
2012. ápr. 29. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszeri esetről van szó, mert épp lemerült az akku, nincs pénz a számlán, esetleg beteg valamelyik rokon, akkor igen. Na de hogy folyamatosan? Azt már nem. Sértődjön csak meg, majd talán észreveszi magát.
2012. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és inkább megyek el egy utcai fülkébe, mint mástól kéregessek. Csak a legvégső esetben kérek kölcsön, bár ilyenre még nem volt példa emlékeim szerint, mert mindig figyelek az akkura meg hogy legyen rajta pénz.
2012. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előfordult már, hogy valamelyik barátnál/családtagnál épp nem volt telefon vagy lemerült az aksija, és fontos telefont kellett lebonyolítaniuk, így kölcsönadtam az enyémet, viszont sosem éltek vissza vele. Röviden (1-2 perc alatt) elintézték, amit kellett. Én is kaptam már telefont hasonló helyzetben. Olyat viszont még nem pipáltam, hogy valaki azért akarjon csevegni az én telefonomról, mert az övén nincsen pénz. Az ilyeneket el kell zavarni melegebb éghajlatra.
2012. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem is ez nagyon bosszantja a csőröm. 1x-2x oda adom, mert jó barát, de hogy folyamatosan. az már sok. a telefonján is 1-2 hétig van pénz, mert ott éli az életét. nem azt mondom, hogy 10 perceket telefonál az enyémről, de a sok kéregetésből elég. én sosem kérek, max nagyon végső esetben vagy ha nagyon ajánlgatják.
2012. ápr. 29. 10:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem ritkán szokták kérni, de mindig oda adom mert olyankor haza telefonál/sms-t ír és nekem ennyi előfizetőként belefér

Amúgy jó hogy neked van igazad! Ha a mobilján éli az életét akkor töltse fel mindig pénzzel, vagy ne használja annyit és kész, nehogy már máson élősködjön

2012. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én akkor kérem kölcsön más telefonját, ha tényleg bajban vagyok: lemerült az enyém, vagy nincs rajta pénz, és sürgősen föl kell hívnom valakit, nem ér rá addig, amíg lehetőségem van föltölteni. Mivel nekem ilyenkor oda szokták adni, ezért sürgős esetben én is odaadom szívesen., de ha valaki csak nem akar maga telefonszámláját fizetni, mint ahogy te is írod, akkor menjen a fenébe, a részedről volt jogos.
2012. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előfordult már, hogy kölcsönadtam, de többnyire normálisan álltak hozzá.

Egyszer volt egy régi osztálytársam, aki elkérte, mert hogy a párjának akart SMS-t küldeni. Gondoltam valami fontos, sürgős dolgot akar. Már pötyög vagy 10 perce, mire kérdezem, hogy mi van. A csaj mondja, hogy ő igazából szerelmes verset(!!!!!) akart küldeni a pasijának, de csak 4 üzenetbe fér ki, ugye az már túl sok. Kicsit kiakadtam és megmondtam neki, hogy csessze meg, nehogy már... Az SMS az direkt rövid üzenet, verseskötetet nem kéne küldözgetni. Ezek után már tudtam, hogy miért nincs soha pénz a telefonján...

2012. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik osztálytársamnak megengedtem h sms-t írjon, erre a végén már smsezgetni akart csak, többet nem adtam neki.
2012. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
Teljesen normálatlan dolog rendszeresen elkérni a másik telefonját. Ez még olyan közeli barátok közt sem normális, akik nem számolják pl., hogy milyen értékben hívják meg egymást enni-inni. A telefont akkor kérjük el, ha a miénk valami rendkívüli eset miatt nem használható. Telefont kölcsön kérni olyan, mint pénzt kérni.
2012. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!