Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik etnikumhoz tartozunk...

Melyik etnikumhoz tartozunk mi magyarok az alábbiak közül? arab, asian, black, caucasian, indian, latin, mediterran, mixed közül választhatok,

Figyelt kérdés
egy adatlapnál kérdezik tőlem és kötelező kitöltenem, tipikus magyar vok, semmilyen keveredés nincs a családban

2012. ápr. 26. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
caucasian
2012. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 26. 13:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Így igaz, kaukázusi.
2012. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Három a magyar igazság:D, hadd legyek harmadik. Igen, "caucasian".
2012. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
caucasian vagy mixed.Ezen lehetne vitatkozni.
2012. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Caucasian. Utolsó: nem lehet vitatkozni a mixed-en, mert azalatt az értik, amikor valaki mondjuk ázsiai-fehér, fekete-fehér, stb keverék.
2012. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vajon miért mixed? Minden fehérbőrű (caucasian) nép etnogenetikus folyamat eredményeképp alakult ki. A mediterránokban vannak nordikus, sőt ázsiai komponensek, a nordikusokban is akadnak - kis részben - mongolidok is, tehát e logika alapján mindenki "mixed" volna. A magyarságban is megtaláljuk a nordikust, dinárit, armenidet, turánit, keletbaltit, alpit - ezek mind fehérbőrű emberek, caucasian-ok. Akkor mitől "mixed"?
2012. ápr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és: a kérdésben felsoroltak nem etnikumok, hanem (igen tág, pontatlan értelemben) alrasszok.
2012. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nekem is furcsa volt a kérdés mert nem így gondoltam az etnikumokra eddig de a kérdőívnél amit töltöttem így volt megfogalmazva a kérdés a válaszok pedig adottak voltak. Valószínű a kérdőív összeállítója fogalmazott rosszul, de ez már részletkérdés.


Hálás vagyok a válaszokért

2012. máj. 3. 10:26
 10/13 anonim ***** válasza:

8/9-es vagyok:


Nem csodálkozom a megütközéseden, hisz ezt az adatlapot minden szakértelmet nélkülöző hivatalnokok állították össze.


Egyébként, hadd jegyezzem meg: ritka a hozzád hasonló, kitűnő modorú kérdező itt a GYK-n. Ilyenkor az ember megvígasztalódik:-)

Minden jót neked!

2012. máj. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!