Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A buszon kötelességem felállni...

A buszon kötelességem felállni az ülőhelyemről ha felszáll egy nyugdíjas?

Figyelt kérdés
Semmi probléma ha szépen megkér hogy adjam át a helyet akkor átadom, de ha bunkó stílusban mondja (buldogarcot vágva) akkor csodálkozik ha neki szemtelenül visszapofázok "miért maga többet fizet a buszért?".
2012. ápr. 21. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelesség, de illendő. Ja és ha megvárod ,hogy rádszóljon ,már rég rossz. Magadtól kellene átadni ,kérés nélkül.
2012. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolom, hogy kérnie sem kellene, nem is szokták. Illik átadni, nem tudod még milyen idősnek lenni, amikor itt is fáj és ott is.

Vannak szüleid, vagy nagyszüleid? Gondolj rájuk és add át szépen a helyedet, felszólítás nélkül.

Ez nem csak illemszabály.

2012. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Kíváncsi lennék, hogy ezek milyenné vállnak idős korukra. Lehet, hogy ők is buldog képet fognak vágni.


Vannak írott és íratlan szabályok, kedves kérdező. Vannak buta, idejétmúlt közöttük, s keletkeznek újak.


Az ülőhely átadására törvény nem kötelez, s nem fognak a szegedi csillagba zárni, ha nem teszed meg.

De hidd el, neked is kellemes érzés, ha olyan laza természetességgel adod át a helyett, mint amilyen lazán elindítod kedvenc zeneszámodat a lejátszódon.


A visszaszólásodra pedig ne legyél büszke. Végtelenül nagy taplóság, s még a formális logikának sem felel meg. A te jegyed árában sincs benne a biztosított ülőhely.


Egyébként nem csak idős embernek kell(ene) átadnod a helyet, hanem mindenkinek, akin az látszik, hogy nehezére esik az utazás. Akár nálad fiatalabbnak is!

2012. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Megmondom őszintén, én nem adom át, ha tipikus erőszakos az illető. Ha látom, hogy felfúrja magát, mindenkit félrelök, akkor csinálhat, amit akar, én fel nem állok. Reggelente szokott lenni egy öregasszony, aki mindenkit félrelök, senki nem érdekli, viszont a buszon előadja a hattyú halálát. Ő állhat felőlem Kínáig.

Ha látom, hogy tényleg öreg és megviselt, akkor át szoktam adni.


Két eset van még, amikor nem adom át, akármennyire csúnya dolog. Mikor sok a cuccom és a busz tele van olyanokkal, akik tuti átadják a helyüket. A másik eset, amikor épp menstruálok, annak az első 2 napjában járok. Ilyenkor sokszor begörcsölök, volt hogy majdnem elájultam. Lehet mondani, hogy ezzel nőként együtt kell élni, de én az átlagnál "rosszabbul jártam". :)


Viszont van egy aranyos storym buszozó idősekkel. :D Mikor érettségiztem, nem néztem ki valami csoda jól, hulla voltam. Lóg rajtam 2 táska, alig élek. Felszáll egy csomó idős ember a buszra, de hiába ajánlgattam a helyemet, mikor meglátták a fejemet, mind azt mondták, maradjak csak. :P Aranyosak voltak, látták, hogy szét voltam csúszva egy cseppet.

2012. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Most le leszek pontozva , megmondom őszintén hogy én nem szoktam átadni és nem is fogom.A terhes anyukáknak meg annak az idősnek akik tényleg alig totyognak meg látszik hogy betegek nos nekik átadom igen.Mivel ők rászorulnak a helyre.

De azok a nyugdíjasok akik dohányoznak meg pletykálkodnak a buszmegállóba , a busz indulása előtt 2 perccel fiatalokat megszégyenítő teljesítménnyel fut nos nekik nem adom át , pedig általában az ilyenek kérik.

Nem 1 ilyen öreget leosztottam.Egy fiatal nem lehet beteg?A fiatalok mindegyike tökéletes és sérthetetlen testtel születik?

A másik meg hogy ezek képesek 5 megállót menni egy pohár tejfölért vagy mert 5 forinttal olcsóbb a vaj.

A másik meg hogy nincs szabályozva az utazásuk.Remélem mielőbb szigorítsák az ő luxuskedvezményüket vagyis az ingyen utazást.

2012. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó:


Azok a nyugdíjasok, akik 5 Ft-al olcsóbb tejfölért kénytelenek messzebbre is utazni, szívesen lennének abban a helyzetben, amelyben "pénz nem számít". Ugyanakkor, általában, 35 - 50.000 Forintot visz nekik a postás, pedig minimum 38 évet ledolgoztak. Az ilyen emberek nem "luxus-kedvezményt" kapnak, hanem egy olyan alamizsnát, amely valahol hozzájárul ahhoz, hogy éhen ne haljanak.

2012. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom, egy troll itt is végignyomkodta a piros kezeket. Remélem, kellemesebb lett ettől a napja.
2012. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én általában át szoktam adni a helyemet, sokszor le sem ülök. Viszont azzal a hócipőm tele van, hogy a város összes nyugdíjasa a fél 8-as és a 40 perces busszal jár. Pedig könyörgöm, 10 percenként jár a busz! Volt már dolgom fél 8 előtt is, és 8 után is, egyszer sem volt tele a busz idősekkel.
2012. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Át szoktam adni a helyem, ez nem kötelesség, de alapvető illemszabály. De, mint már mások is írták, a követelőző embereket nem szeretem. Ha pofákat vág, erőszakos, akkor csakazértsem adom át. Nagyon ritka kivételtől eltekintve, amikor látom, hogy tényleg nagyon rosszul néz ki, és még valami baja lesz, ha nem ül le. Ilyen esetekben annak is átadom, aki nem szimpatikus.
2012. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!