Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ezt hogy képzelik az osztrákok...

Ezt hogy képzelik az osztrákok, németek úgy mégis?

Figyelt kérdés

Idejön Magyarországra, elkezd karattyolni azon az undorító nyelven aztán természetesnek gondolja hogy itt majd mindenki tud németül. Mire fel? A német mióta világnyelv? Ha meg közlöd vele, hogy nem beszélsz németül akkor meg vágják a pofákat, meg szájsze meg ilyenek.

Ezzel az erővel én is elvárhatnám, hogy ott is beszéljenek magyarul, nem?


2012. ápr. 16. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
A német valóban nem világnyelv, viszont Európa legnagyobb gazdaságának a nyelve. Nem várja el, hogy beszéld a nyelvét, de teszem azt a Balaton környékén egy eladónak illene pár szót makogni. Ha meg állást keresel és német munkaadóhoz mész, akkor meg elvárás a nyelv ismerete.
2012. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak úgy megjegyzem, hogy Magyarország német befolyási övezetben található, mellesleg kis híján az EU hivatalos nyelve lett annyira elterjedt.

Ennek ellenére én se gondolom úgy, hogy mindenkinek tudnia kéne németül, de turisztikai területeken azért lassan alapelvárás lesz az angol mellett.

2012. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A német az Eu egyik hivatalos nyelve, ugyanúgy, ahogy például a magyar meg az észt is, attól függetlenül, hogy 100, 15 vagy másfél millió ember anyanyelve.

Egyébként nem szájsze, hanem sájsze.

Nem várják el, hogy bezsélj németül, náluk alap, hogy mindenki tud angolul, és azon felül is még minimum egy nyelvet. Angoloknál és franciáknál a statisztikák és a ynelvtanárok szerint sokkal ritkább, hogy valaki normálisan megtanulja az angolt, nem hogy még egy másik idegen nyelvet is. Menj ki Németországba vagy Ausztriába, nézd meg, még az idősekkel is tudsz kommunikálni angolul. Franciaországban nekem most volt az a problémám, hogy a McDonald's-os eladó nem értette meg, mi az az apple pie. Hosszas magyarázat és harminc (!) perc után kihozott egy felszeletelt almát. Tudom, hogy nem szabad általánostíni, de te is azt tetted.

Egyébként ha az EU-ban rangsorolnánk a nyelveket aszerint, hogy melyik menyni embernek anyanyelve, egyértelműen a német vezetne.

Plusz Magyarországon általános és középiskolákban angol után németet tanulnak a legtöbben.

Nem tudom hol laksz, de én még azt is tapadztaltam, hogy Budapesten, ha tájékozódni akarnak, rögtön algolul kérnek segítséget, és neked kell átváltani németre. Legalábbis én át szoktam, mert jobban beszélem, mint az angolt.

És még valami. Szerintem ne undorítózz le egy nyelvet, ez tök relatív, hogy kinek melyik ynelv szép és melyik nyelv ronda. A többségnek nem tetszik a német, de ettől függetlenül ezzel a kijelentéssel nem kell ledegradálni azokat, akiknek ez az anyanyelve. Csak mert ez jött le.

Egyébként a Habsburgok óta világnyelv.

2012. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat az elírásokért és a talán kicsit beszólogatós válaszért, de eddig nekem semmi negatív tapasztalatom nem volt se a németekkel, se az osztákokkal szemben.
2012. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Egy kicsit igazad van. Én viszont azt nem értem, amikor kerestem munkát, hogy német cég magyarországi leányvállalata, vagy csak egyszerűen német piacra szállító cég kiköti, a német nyelvtudást. Miért kell ennyire nyalni a németek s*ggét? Ők is beszélnek angolul. Simán jó lettem volna egy csomó helyre, ha nem ragaszkodnak a német nyelvhez. Azbeszt megba... azt a büdös Q világot!
2012. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Először is nem kell egy nyelvet leundorítózni, mert neked nem tetszik a hangzása. Lehet, hogy neked voltak negatív tapasztalataid németekkel, azonban én még ilyesmiről nem hallottam, szóval légy szíves, ne általánosíts. Ha németül szólnak hozzád, akkor egy egyszerű mondattal kifejezheted, hogy nem beszéled a nyelvüket, és kész. Ich kann kein Deutsch sprechen. Ennyi.


Egyébként nem minden német beszél angolul. Hamarosan egy németországi cserediákprogramban veszek részt, és a lány, akinél lakni fogok, előre kijelentette, hogy ő angolul nem tud. :)


17/L

2012. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Engem az a felsőbbrendűség zavar a németekben, hogy idejön és automatikusan neki áll németül karattyolni, mintha az itt valami hivatalos nyelv lenne, ez akaszt ki, hogy ő ezt természetesnek gondolja. De gondolom, ha kimegyek Bécsbe és nekiállok magyarul beszélni és felháborodok, hogy ő márpedig miért nem beszél magyarul akkor én érezzem magam szarul?
2012. ápr. 17. 21:26
 8/10 mustafa33 ***** válasza:
34%
Hidd el, hamarabb volt világnyelv a német mint az angol.
2012. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
A németet kb. 150 millió ember beszéli anyanyelvként. A magyart 15 millióan ÖSSZESEN. Azért van különbség. Szerintem Európában alap beszélni legalább angolt, németet és franciát LEGALÁBB!
2012. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Engem az a felsőbbrendűség zavar a németekben, hogy idejön és automatikusan neki áll németül karattyolni, mintha az itt valami hivatalos nyelv lenne, ez akaszt ki, hogy ő ezt természetesnek gondolja. De gondolom, ha kimegyek Bécsbe és nekiállok magyarul beszélni és felháborodok, hogy ő márpedig miért nem beszél magyarul akkor én érezzem magam szarul?"


Erre csupán azt reagálnám, hogy a töritanárunk egy hatalmas nagy hungarista. (Igen, elég szomorú, hogy ezt nyíltan hangoztatja). Mint ahogy azt is, hogy ő mikor a Vajdaságba vagy Erdélybe (az ő szótárában nem létezik Szerbia és Románia) utazik, akkor fennhangon magyarul beszél, s felháborodik, ha az ottani szerbek/románok nem beszélnek magyarul.

Tudom, a helyzet kicsit más, de mégis mi ez? Történt, ami történt, igazságtalanság volt vagy sem, ezt én nem akarom eldönteni, de már közel 100 éve nem Magyarországhoz tartozik a terület! Akkor egy ott élő szerbnek/románnak mégis miért kellene tudnia magyarul?


Ugyanez lehetett a helyzet azokkal a németekkel, akikkel Te találkoztál, kedves kérdező. De ilyen szerintem minden népnél előfordul.

Viszont úgy gondolom, hogy a németek még inkább jogosan verik a mellüket a nyelvükre (és az országukra), mint a magyarok, mert ők annak ellenére, hogy két világháborút elvesztettek, mégis talpon vannak. S lehet nem kedvelni az országokat, hogy túlzóan szervezett vagy merev, azonban mégis a legstabilabb, legfejlettebb országok egyike.

Szerintem ez Magyarországra nem mondható el... (de bízom benne, hogy egyszer talán eljön ez is:))


Az, meg hogy a német nem világnyelv, buta kijelentés szerintem. Egyértelműen nem olyan fontos világszinten, mint az angol (ahogy egyik más nyelv sem), de a német benne van a világ 10 legfontosabb nyelvei közt. Európában pedig nemhogy a 10 legfontosabb között, de majdhogynem az angollal egy szinten van. És tudtommal mi Európában élünk, tehát nekünk ez a szűkebb világ.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki tanuljon németül, mert semmi sem kötelező, de szerintem butaság leszólni egy egész népet pár ember miatt, főleg egy olyan népet, akinek elég jól megy még most a válság idején is, és idejön költeni a pénzét Magyarországra. Mert a magyar turizmus bevételeinek igen nagy része a németektől vagy az osztrákoktól jön, ugyanis a körükben a legnépszerűbb Magyarország. Még akár ezért is gondolom úgy, hogy ha már ők megtisztelnek minket azzal, hogy igen sok pénzt hagynak az országunkban, legalább a turistaövezetekben legyen elvárt az angoltudás mellett a német is (ha nem is mindenkinél, de az alkalmazottak nagy részénél).

17/f

2012. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!