Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Oda kellett volna mennem...

Oda kellett volna mennem nekem is, vagy ezt így kell?

Figyelt kérdés

Ma voltunk templomban, és volt urvacsora osztás, mindenki odament csak én nem (meg a kis hittanos gyerekek se mentek oda, de nekik mondták is a papok, hogy maradniuk kell a helyükön) Nekem anyu mondta, hogy amradjak, mert nem komfirmáltam.. igazából, nem is akartam volna menni, mert nem tudom hogy kell. De a két pap annyira bámult, hogy csak én ülök ott egyedül.. Oda kellett volna mennem, úgy mint a többi ember? Kicsit ciki volt ott, egyedül maradni, mikor mindenki állt.

L/16


2012. ápr. 8. 21:24
 1/7 krameri ***** válasza:
33%
miaza konfirmálás?
2012. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

pontosan én sem tudom megfogalmazni de ezt találtam:

Szentlélekkel való" keresztelkedésre, amelyet a Szentlélek Ajándékának Adományozása, vagy röviden konfirmáció szertartásának is neveznek.


illetve még annyit tudok róla, hogy a keresztelőkor van az 'első lépés', hogy felajánlanak az úrnak, mint tanítványt. aztán a konfirmáció a 2. lépés, mikor az ember lánya önszántából(!!!) lesz tanítvány.

Ennyit tudok róla, ha nekem hazudtak, akkor most én is hazudtam!

2012. ápr. 8. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem KELLETT volna. Szabad vagy, te döntöd el, hogy mikor mész oda kihez.
2012. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve, hogy mikor nem. (előző voltam)
2012. ápr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ugyan nem ref. vagyok, de úgy gondolom, hogy először tisztában kell lenned a dolgokkal, meg kell tanulnod hittanon. és amikor képbe kerülsz, akkor már pontosan fogod tudni, hogy oda kell/mehetsz-e.

Addig meg ne menj oda, mint a kis hittanosok, akik szintén nem elég tanultak, vagy nem beavatottak.

2012. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki még nem konfirmált, az nem vehet úrvacsorát. Szóval nem, nem kellett volna odamenned.
2012. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Konfirmálás=Kasztrálás?
2012. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!