Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Három szor kezelték a fogam,...

Három szor kezelték a fogam, mindegyik tömés után vissza kellett mennem a fogorvoshoz, mi lehet a baja a fogamnak?

Figyelt kérdés

egyszer betömte, utána letört, akkor gyökérkezelte, most mégis megint fáj, de nem maga a fog rossz, hanem lüktet, mintha gyulladt lenne, és fáj tőle a fejem és az arcüregem, gennyet nem látott ezek szerint a kezelés alatt, akkor mért lüktet és mért érzek büdös ízés, szagát a fognak? és mintha mozogna benn a tömés

kihuzatni nem szeretném, lehet azóta mégis begennyesedett és az löki kifelé a tömésemet? ilyenkor kell még gyökérkezelés, vagy elég ha megecseteli?

sajna az eddig mindig gyorsan ható flextor por sem segített, 10 perc után ismét visszajött a fájdalom, ha gyökeret kezelt és kiidegelte a fogam, akkor nem értem mért fáj


második kezelés emiatt ingyenes volt körzetisnél, gondolom van garancia a fogra, akkor harmadik kezelés is ingyenes lesz? vagy tömés?

gondolom max csak a röntgenért meg UH ért kell fizetnem nála


2011. dec. 2. 03:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit a fogadba tömött és az büdös, az a fogfertőtlenítője, és a próba tömés.Ha újra fáj, és hosszan, mert egy ideig a megbolygatott idegek miatt sajoghat. Gondolom mondta, mikor menjél vissza a végleges tömésre
2011. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapból fluoridhiányos a fogad, ami nem az az nem töredezik!


Csinálj meg egy elmex gél kúrát..

A gyógyszertárban lehet kapni elmex gélt!

Ezer ft körül van.

Idövel a fogrémedet is lecseréled majd elmexre...

2011. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha gyökeret kezelt és kiidegelte a fogam, akkor nem értem mért fáj"


Azért fájhat mert:


- nem minen gyökércsatornát kezelt ki, és most a másik indult be

- gyulladt volt amikor gyökérkezelt, és nem mosta ki rendesen

- túltömte a fogad



Van amikor a gyökérkezelt fogat nem tömik be próbával, hanem raknak bele valamit (nem tudom a szakszavat) amin keresztül tud ürülni a gyulladás, és lényegében szabadon van hagyva, és nem ehetsz szilárd ételt 1-2 napig. Továbbá öblögetned kell pár óránként.

2011. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

egyik sem jó válasz, nem ideiglenes tömést tett bele, hanem igazit, ja és nem is közölte velem hogy gyökérkezelte, csak észrevettem, hogy csavarta ki az ideget, meg hogy anyagot tesz bele, az első alkalommal mondta, de csak aztűán miután megcsinálta, még szerencse h ez itt ingyenes, második töbés is az volt, mivel kétszer kellett visszamennem, garancia...

szal volt egy pár gyökérkezelésem, és tudom milyen, ja és nem az anyag a büdös mert ennek nem vegyi meg ragasztó, alkohol szaga volt, hanem rossz fog szaga, szel gennyes szaga, és tudom hogy többet kellett volna kezelnie, csak azt nem értem mért nem vette észre hogy gyulladt és mért nem mondta h menjek vissza többször, é így tettem volna

most a régi gyökérkezelt fogamat is meg kell néznem ami mellette van, igaz másik doki csinálta, de kezd szürkülni, mondjuk elhalt fognál ez természetes, de az a furi hogy vele ötször mentem vissza, mert ötször kezelése mielőtt végleg betömte volna és utána jó is volt a fogam, de most ismét érzékeny pedig rendesen kiölte minden gyökércsatornából

nem is a fog fáj, hanem a gyökérnél valahol gyulladt, és tuti gennyes ha büdös,

ez a fogam amivel visszamegyek meg már második kezelés után is letört

szal az arcüregem is fáj már, ezért megkérem dokit nézze meg fogaimat, röngenezze és UH zza meg, csak észreveszi azon keresztül hogy gyulladt vagy gennyes, gondolom ilyenkor kiszedi tömést, befúr és kicsorog ami benne van igaz? remélem jól bekezeli

csakis akrilt rakatok bele, irritál az amalgám, meg hát mérgező is

nincs szabadon a fogam, ez végleges tömés már benn

amúgy nem rossz a dokim, csak fiatal, még gyakorolnia kell

2011. dec. 6. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!