Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A könyvek ideje lejárt?

A könyvek ideje lejárt?

Figyelt kérdés
Ti mit gondoltok erről? Szerintem felesleges lenne könyveket gyártani, mert alig olvas már valaki, a fákat meg emiatt vágják ki...
2012. ápr. 2. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Igényes ember OLVAS könyveket. A fákat pedig nem miattuk vágják ki.
2012. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Azokat a fákat nem kéne kivágni, amelyekre bulvárlapokat és idióta ponyvaregényeket, meg Tvájlájtot nyomtatnak. IRODALMAT az ember könyvben olvas, már csak azért is, mert a sok monitornézéstől jojózik a szemem, drága az áram, és nehéz lenne a gépet magammal cipelni, amikor a vonaton olvasok. És miattam, bár majdnem minden nap olvasok, már évek óta nem vágtak ki egy fát sem, mert könyvtárból kölcsönzöm ki a könyveket.
2012. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Alig olvas már valaki? Miért érzem úgy, hogy a kérdező 16 alatt van...


Képzeld, a legtöbb 18 éven felüli ember igenis olvas, méghozzá legalább heti rendszerességgel. Ha nem is falja a könyveket, olvas.

És mégis, akkor szerinted hogy maradna fenn a tudomány? Csak úgy szájhagyomány útján? Képzeld, valamikor a mesék is igaz történetnek indultak, csak kiszínezték őket. Na, pontosan ez történne a tudománnyal is.

2012. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
A 2. egyébként baromságot mondott. E-könyv olvasóról hallottunk? Abban E-ink van, aminek nincsen fényereje, tehát pontosan ugyanazt a hatást éri el, mint ha sima könyvet olvasnánk. Na, azt tényleg nagymértékben támogatom (környezetbarát, kényelmesebb, a pénz egyből mehet a könyv írójának, és nem a kiadó zsebeli be)
2012. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de manapság már MINDENT el lehet olvasni az interneten. ráadásul elavul benne az információ. meg ki tudja hogy hova rakja őket az ember...elveszik, de neten pl. bármikor meg lehet őket szerezni. gazdasági világválságban azért mégse adna ki az ember 3000 ft-otegy köteg papírért...
2012. ápr. 2. 17:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy a könyvek ideje soha nem fog lejárni!

Éppen ezért minden szülőnek buzdítania kellene a gyermekét, hogy inkább könyvet olvasson mint sem tévét nézzen vagy éppen a számítógépen hangoskönyveken nőjön fel.

Hogy a papírgyártás miatt vágnák ki a fákat? :D

Hát ezen jót mosolyogtam. Ennyi erővel bútorokra vagy tüzelőre sem lenne szükségünk.

2012. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Egy tankönyvben, vagy valamilyen tudományos műben valóban elavulHAT az információ, de szépirodalmat nem az információért olvas az ember (legalább is nem olyan információért), hanem általában szórakozásból. Nem a köteg papírért adja ki a pénzt, hanem az élményért. Ha koncertjegyet veszel, akkor sem a jegyért, vagy a karszalagért fizetsz (sokszor jóval többet, mint amennyibe egy könyv kerül), hanem szintén az élményért. Ráadásul a könyvet akárhányszor elolvashatod, tehát még értékállóbb is, vagy továbbadhatod, vagy akár el is adhatod. Az én könyveim 70%-a legalább használtan került hozzám, párszáz forintért.


Sok dolgot olvasok gépen is, ez igaz, de valahogy az olyan más. A laptopot csak nem fogom bevinni magammal a fürdőkádba, de egy könyvet simán.

2012. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tade ***** válasza:
100%
...Hat nem. Mivel kulfoldon elek, hiaba beszelem a nyelvet anyanyelvi szinten, olvasni magyarul szeretek, igy minden egyes hazalatogataskor ruhak helyett egy rakas konyvvel terek vissza....imadok olvasni.
2012. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről igazi könyveket szeretek olvas, sokkal "hangulatosabb".Csak abban az esetben olvasok valamit neten, ha sehogy sem tudom megszerezni (Például külföldi könyveket.)

Szomorúnak tartom, hogy sokan így vélekednek a könyvekről.


Egyébként a kérdésről egyből A gyűrűk ura jutott eszembe. "A tündék ideje lejárt." :D

2012. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó könyvnek (ami kinézetében és tartalmában is jó) hangulata, lelke, esztétikai értéke van. A szaga, a tapintása, a beléjük írt jegyzetek. Valahogy személyesebb, mint az elektronikus.

Miért nézünk még mindig festményeket? Mert élményt ad. Hiába van fényképezőgép, hiába vannak a legmodernebb technológiák, amik sokkal élethűbben adják vissza az adott dolgot, egy festmény tanulmányozása akkor is esztétikai élmény.

Lehet, hogy a könyvet a mindennapi használatban kiszorítja az internet és az e-könyv, de biztos vagyok benne, hogy egy olvasni szerető ember otthonában még nagyon sokáig fellelhetők lesznek (legalább a java). Valahogy úgy, mint ahogy valaki festményeket gyűjt.

2012. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!