Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megbántó lenne a modorom?

Megbántó lenne a modorom?

Figyelt kérdés

Ismerősöm (hölgy) válni készül, és elhagyni Magyarországot. Csakhogy az indulásig 1 hónap van hátra, és a párom úgy döntött, hogy addig lakhatna nálunk. DE! Tudni kell rólam, hogy mindenkihez barátságos vagyok és az ismerősömet is szeretem, viszont nem szeretném, ha a lakásból átjáróház lenne. Pár héttel ezelőtt nálam vendégeskedett 1 hétig, nos az a hét részemre a pokol volt. Nem az ismerősömmel volt a gond, hanem a családjával és házam átjáróház lett rövid időre. A férj rendszeresen látogatta, és időközben az unokák is vándorogtak, és fújták a cigi füstöt a lakásban. Volt olyan, hogy a mobiltelefon egyszerre csengett a kaputelefonnal, miközben a két unoka váltotta egymást az ajtón, sokszor este 9-kor. Mobiltelefonra ébredtem reggel 6kor. A leírtak alapján, nem szeretném mindezt átélni, napi 10-12 óra munkavégzés után.......és eleve tudom, hogy a férje is megtudná, hogy nálam lakik 1 hónapra, és tuti járkálna, ami engem zavarna, és nem lenne jó a balhéra a lakóházban.

Szerintetek korrekt lépés részemről, ha megmondom, hogy ha jön csak és kizárólag Ő, és a családjával ne a lakásban találkozzon???


2012. márc. 27. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben. A te lakásod, és ő vendég ott. Nyilván segít, ha elmagyarázod neki azt, amit itt is leírtál, hogy ne csak leteremtésnek vegye, de nem illik neki megbántódnia ezen, hiszen te segítesz neki, és az olvasottak alapján több mint türelmes voltál vele.
2012. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!