Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ausztriában dolgozom már...

Ausztriában dolgozom már régóta. Ha valakivel beszélek, ez az első: Keressél nekem munkát! Hogy keressek én valakinek munkát? Már kezdek beledilizni.

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, ne foglalkozz velük.


Esetleg mondd meg nekik, hogy figyelj én is megoldottam, próbálkozz te is, ha annyira nem vagy képes, hogy elintézd magadnak a kijutást és munkát, akkor hogy gondolod, hogy majd boldogulsz, ha itt leszel?

2009. jún. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de általában ismerősök. Aztán jön, a "Jaj nehogymár,perszeneked, nekünknem" típusú megjegyzés, aztán a mi kisvárosunkban már el is vagyok ásva.
2009. jún. 14. 01:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, a választ én hasznos zöldnek minősítettem!
2009. jún. 14. 01:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

na az ismerősök a legrosszabbak. :S Tapasztalatból mondom, hogy azok még azt is elvárnák, hogy nálad lakjanak, meg mindent te intézz el nekik a szegény szerencsétleneknek és nem csak kis időre, jó pofátlanul, közben meg még te érzed rosszul magad, amiért nem örülsz a hívatlan vendégeknek.

Valaki mondta, hogy ez a szegény-magyar mentalitás, hogy meghívatjuk magunkat külföldre, meg ha valakink külföldre ment, akkor próbálunk belekapaszkodni, hogy én is én is, vigyél magaddal. Nem nagyon lehet vele mit csinálni, ha ismerősök, úgy is te leszel a bunkó.

2009. jún. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Keress rá googliban pár munkaközvetítő honlapra, telefonszámra, és azt add meg nekik. Mondd azt hogy "sajnos sok dolgom van, és nem tudok igazán utána járni, de ezeket ajánlották". Én így szoktam "segíteni is meg nem is", ha pofátlanul zaklatnak:)
2009. jún. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha mégis hallasz valamilyen lehetőségről, szólj valamelyik barátodnak. Inkább ő dolgozzon, mint egy újabb török.
2009. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Te figyi nekem tudsz valamit ?

:D

Na amúgy viccen kívül, ez olyan tipikus magyar .... Tudod van az egyik tábor aki talán tud magával valamit kezdeni és nema sülthal fajta, és akkor van a másik oldal, aki ezekre irigykedik, és kb itt ki is merül a tehetségük. Ja esetleg még annyira képesek, hogy az apeh-nál bejelentenek ...

Az ész megáll, sokszor elgondolkodom, olyan kedves nép ez a magyar, de tényleg .....

UNDORÍTÓ

2009. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Több összetartást emberek. Ahol lehet segítsük egymást.

Én mint vállalkozó,úgy vagyok vele, hogy magamon is segítek amikor bárkin segítek.Közös érdekünk, hogy lehetőleg mindnyájan boldoguljunk.Ahogy a szegénység, úgy a gazdagodás is láncreakcióként hat.

ezért aki az apehnál árulkodik, az saját magának is árt.

A közvagyonba kerülő pénz nagy része ugyanis nem forog vissza a gazdaságba. Legalábbis a mostani kormány alatt biztos nem.

2009. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tipikus magyar magatartás,a segítségkérés elutasítása a külföldön dolgozók között! A szlovák ,a lengyel,a román összefog,a magyar nem segít honfitársának,sőt ott tesz alá ahol csak tud! Itt is ez a szemlélet nyilvánul meg! Csoda ha nem szeretik külföldön a magyart? Hisz minket utánoznak ,mi sem szeretjük ,egymást,honfitársainkat!
2013. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!