2 puszi vagy 3?

Figyelt kérdés
mitől függ? kinek adunk kettőt kinek hàrmat? és amúgy miért pont 3? (biztos értitek,amikor egy ismerőssel találkozunk.)

2012. márc. 24. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Én nem adok egyet sem, így le van a gond.
2012. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
én sem szívesen adok, de ha valaki jön, és nyomja az arcát én meg csak 2-t adok , ő meg még tartja az arcát a 3.-ra. vagy én akarok 3-at ő meg elveszi már...olyan kellemetlen..
2012. márc. 24. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Magyarországon kettőt szokás adni, jobbra hajolsz először (a bal orcád éri a másik ember bal orcáját).


Én is láttam embereket, akik három puszit adnak. Szerintem ez valamilyen szubkultúrához tartozhat. Főleg fiataloknál (fiatal hipstereknél) szoktam ezt látni, akiknél ezeknek a dolgoknak semmi valódi jelentése nincsen, csak az, hogy valamiben különbözzenek a többiektől, valamitől vagánynak érezzék magukat.


Egyébként Magyarországon kívül Európában csak Olaszországban szokás jobbra kezdeni a puszilást, a többi országban balra kezdik. Általában két puszit adnak, de ha jól emlékszem, mintha lenne olyan ország, amelyikben hármat szokás. Sajna nem emlékszem, hogy melyik.

2012. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
nincs semmi logika abban, hogy ki szokott 2-t, ki 3-at. én kettőt szoktam mindig, ez alapján - és mivel ezek az általános szokások -, azt várom el, hogy mások is kettőt adjanak. ha valaki a harmadikat várja, nem szoktam adni, talán még hozzáteszem, hogy én csak kettőt szoktam, bocsi :)
2012. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi a vàladzokat! :) a mádodik válaszolòé nagyon kielégítő volt! nem is tudtam pl. hogy jobbra kell kezdeni,eddig mindig balra kezdtem...:/

egyébként én arra gondoltam, hogy pl. a 3 bensőségesebb viszony,vagy ilyesmi,de úgy látszik nem. akkor mostmar tenyleg nem ertem ezt a 3as dolgot..

2012. márc. 24. 16:27
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

(2. válaszoló vagyok)


Jaj, kérdező, nincs erre előírás, hogy jobbra kell kezdeni, csak ez a szokás Magyarországon az én tapasztalatom alapján. Arra kezdd, amerre "jön"! :)

2012. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kettő szokás és gondolom azért, mert arcunknak két oldala van ami fél puszi kellemetlen lehet. Úgy gondolom a 3 puszi inkább divat mint szokás. Viszont ez így páratlan puszi:P
2012. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vagyok pusziszkodós, de ha látom a szándékot, nem utasítom el (kezdeményezni nem szoktam). Ismerőseim többsége a kettőt szokta meg, nagyon ritka aki a hármat, persze ha várja harmadikat, nem húzom el a pofám.
2012. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy 10-15 éve nálunk 3 puszi volt a szokás. Aztán szétszéledtek az ismerősök és egy idő után jöttek a két puszisok, azóta én is kevésbé szívesen pusziszkodok, de ha mégis, akkor az idegeimre megy, hogy nem tudom, kettőt vagy hármat várnak. Ha nagyon megunom, akkor senkinek nem adok, az a legegyszerűbb. :)
2012. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én sem húzom el a pofám, illetve nem is tartom, de pl. a múltkor is egy olyan eset volt, hogy egy kicsit lassabbka személy adott puszit, ilyen jó komótos ember, én meg inkább egy kicsit gyorsabb, kapkodósabb vagyok, én már rég elrántottam, amikor ő tartotta, kicsit furán jött ki. Szerencsére én sem ismerek sok pusziszkodós embert..(Nem értem, hogy mondjuk osztálytársi szinten miért kell mindennap pusziszkodni. Amikor rég nem látott ismerősök találkoznak, ott megértem, sőt jó dolognak tartom.Csak ilyenkor jön a fura eset, hogy ő 2-t vagy 3-at szokott, de szerintem is a 2 elfogadotabb, és tuti nem kerülsz kellemetlen szituba, nem értema 3 puszi embereket)

tegnapelőtt 16:33 ja jó, akkor úgy kellet volna írd, hogy ez a te megfigyelésed, ne úgy, mintha tények lennének.

Köszi az eddigi válaszokat! :)

2012. márc. 26. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!