Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Műveltség kérdése ha valaki...

Műveltség kérdése ha valaki ismeri a magyar Himnuszt, és hogy ki Magyarország elnöke?

Figyelt kérdés

Nem rég összeszólalkoztunk a barátommal. Mondta, hogy le akarja másolni az én szakdolgozatomat, amire én azt mondtam, hogy azt biztosan nem engedem. Hozzátettem, hogy a végén még úgy járnék, mint Schmidt Pál. Erre beszólt, hogy "Ki a faszom az a Schmidt Pál?".

Mondtam neki, hogy azért ezt nem tudni az már durva. Még ha nem is szeretjük a muksót, azért mégiscsak a köztársasági elnök. Mondtam neki, hogy szerintem az országgyűlés, és a köztársaság elnökét azért illik tudni, mert az szerintem olyan alapműveltség, mint hogy tudni illik a magyar Himnuszt.

Erre beközli, hogy nem tudja a himnuszt. Mondom: "Mivaaan?!" Kérdeztem, hogy azt a részét se tudja, amit énekelni szokás? Azt mondta, hogy nem azt sem, ő csak tátogni szokott.

Ezután mondtam neki, hogy szerintem ez alapműveltségnek számít. Őszerinte nem. Egyikőnk se tudja meggyőzni a másikat.


Nektek mi a véleményetek?



2012. márc. 20. 20:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Látom jól le lettem pontozva, kíváncsi lennék hogy a "kritikusok" meddig tudnák elmondani a himnuszt. Talán büszke "nagymagyarok", amivel nem lenne baj, de a hazafiság nem feltétlen ebben rejlik.
2012. márc. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
alap
2012. máj. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti: én igenis tudom a HImnuszt fejből, pedig nem vagyok memóriabajnok. Én nem csak azt, még jó pár másik verset is, amiket tanultunk az általánostól kezdve a főiskoláig.
2012. máj. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!