Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek abban a szerepben tündökölni, ami pont, hogy nem az övék?

Figyelt kérdés

Pl. aki egyfolytában szidja, azokat, akiknek "a szüleik mindent alá raktak", általában az ilyen személyekről ordít a legjobban, hogy ez nála se lehetett másként (23 évesen saját lakás, kocsi önerőből, becsületes munkával? - Na, ne..).

Komolyan, nem értem. Elhiszem, hogy menő az ellenkezőjét sejtetni, de hogy a gyanú teljes eloszlatása végett, a "saját fajtámat" szapulni lépten-nyomon. Miért van ez?


2012. febr. 25. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Projekciónak hívják, stresszkezelő mechanizmus.
2012. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!!

Habár ennél a példánál furcsállom, hogy valakinél ez stresszt, szorongást okoz, hogy "egyenes útja" volt.

2012. febr. 25. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ha egy csepp empátia szorul belé, akkor rosszul esik neki látni, hogy egy csomó ember nem kap semmit és nem tud rajtuk érdemben segíteni. Ez a tehetetlenség-érzés okozhat nála szorongást. Ilyen irracionálisak vagyunk majdnem mindannyian, csak mindenki más-más téren. Ez azért vicces. :)
2012. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tud másokon segíteni?! A két elő példa, aki a kérdésemet ihlette, azok pont, hogy saját javukra akartak más emberekből mély érzéseket kicsikarni, evvel az állandó műsorszámukkal. "Mert ő mekkora hős, hogy a semmiből előteremtett mindent magának, bezzeg azok akik... (szapulás, fröcsögés és a többi)". Nem úgy néztek ki, mint akiket bánt, hogy másoknak nincs olyan jó dolguk, mint (valójában) nekik.
2012. febr. 25. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán elég sokat küzdöttek is az eredményeikért. Ki tudja? Van, aki 18 éves korában autót kap, a másik napi 20 órát melózik érte, használtat vesz, én nem sajnálom az utóbbitól se.
2012. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos mindkét embert jobban ismerem annál, hogy jóhiszemű legyek.

Ha látnád azt a járgányt, meg sem fordulna a fejedben, hogy használtan vette volna. Kívül-belül full extra. Plusz mindkét ember jellemzője volt, hogy kétszer nem láttad rajta ugyanazt a ruhát, (nem céges) laptoppal flangáltak és a többi. De állítólag - a 20 éves főiskolás - erre is megkereste a pénzt, ahogy a lakására, taníttatására.. Hidd el, mindkét esetben durván kilógott a lóláb.

Szóval ezért nem tudtam megérteni, ha ilyen jó dolga van, miért szekálja azt a szakadt gyereket, akinek a szülei fizetik a főiskoláját?

2012. febr. 25. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Te ismered őket jobban, én innen max. tippelgetni tudok. Lehet, hogy ezek ilyen kis képmutató disznók, nem tudom. Abból nyernek önbizalmat, hogy mást szidnak.
2012. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem igazad lehet evvel a projekcióval kapcsolatban. Csak azért furcsa, mert ha egy molett ember mindenkit ledagadtoz, ott egyértelmű ez a dolog. De valaki miért akar a jó dolgából erényt kovácsolni, mintha azt magának köszönhetné? Ráadásul megveti azt, aki pont olyan (sőt, még kevésbé olyan), mint ő.
2012. febr. 25. 15:04
 9/9 anonim válasza:
Mert ha másra mutogat azt hiszi ezzel magáról eltereli a figyelmet.és kissebbségi érzése van az olyanokkal szemben akik valoban megdolgoznak azért amilyük van...
2012. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!