Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megéri kifizetni a Szalagavató...

Megéri kifizetni a Szalagavatót? Nem érettségire kellene helyette fókuszálni?

Figyelt kérdés

A Szalagavató ugyanakkor van mikor az érettségik, (ez rengeteg időt elvesz) maga a tánc személyenként súlyos tízezreket és energiát emészt fel, mindamellett hogy ez nem több mint egy max 2 órás hivatalos rendezvény, a megfogható haszon belőle a ruha amit kifizetünk, nem több (és hogy "élménynek" mennyire élmény hogy kötelességből végigszenvedünk egy mesterséges dolgot, számomra kérdéses)


Ti mit gondoltok erről?


2012. febr. 24. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem,nálunk pont nem mi döntöttünk,hanem az ofők,tanárok,stb.

Ráadásul nagyon sok ember egyetértett ezzel a pénz pocsékló,flancolós szalagavatóval,így természetesen ilyen lett.Azt a pár tíz embert,aki épp nem áll úgy anyagilag,vagy nincs igénye ilyenekre,azt nagy ívben lesz@rták.

Így legjobb megoldást választottam/ták...nem vettünk részt:)

És semmilyen lelki sérülést nem szenvedtem.sőt..

2012. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Arról nem az iskola tehet, hogy nincs rá pénzetek. Másoknak van, ők meg szépet akarnak, hogy maradandó legyen. Most ezzel tényleg nem tudsz mit csinálni, bár azt se nagyon hiszem el, hogy nem lehet erre rászánni egyszer az életben pár tízezer forintot, még ha mindkét szülő minimálbérért dolgozik akkor is kijön.
2012. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekünk speciel lett volna rá pénzünk,többre is,csak én nem igénylem az ilyen flancos esteket,ahol a pénzről szól minden,meg arról,hogy ki mennyit tud áldozni ruhára,kajára,ajándékra stb. Mert nálunk sajnos ez erről szólt!

És én személy szerint undorodom ettől a stílustól,az iskolám pedig ezt képviselte(szalagavató téren).

2012. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hmmm. Ajándék? Ruha az az egész osztálynak egy féle van. Komolyan mi ugyan arról beszélünk?
2012. febr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Nem tudom,hogy ti merre laktok, mármint azok akik írták,hogy hatalmas pénzkidobás stb... Nálunk kevés pénzből kijött kaja, ruha minden... És nekem hatalmas élmény volt.. Persze ha minden a pénzről szól akkor megértem,hogy miért nem akartok elmenni. Úgy látszik én nagyon szerencsés vagyok, és jó helyen jártam iskolába... :)
2012. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Hmmm. Ajándék? Ruha az az egész osztálynak egy féle van. Komolyan mi ugyan arról beszélünk?"


Ajándék,nálunk szalagavatókor illik venni az osztály nevében vmilyen ajándékot,illetve a rokonságtól is szokás kapni.

Ruha az egész osztálynak egyféle.

Nos (mint már mondtam,sznob iskolába jártam) volt egy szalagavatós "egyenruha" egy táncolós ruha,és igény szerint,aki költeni akar még pluszba,az a táncok után átöltözik koktélruhába.

De ez iskolánként változik.

2012. márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem kötelező táncolni. A nagy többség úgysem szokott.
2012. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!