Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megéri kifizetni a Szalagavató...

Megéri kifizetni a Szalagavatót? Nem érettségire kellene helyette fókuszálni?

Figyelt kérdés

A Szalagavató ugyanakkor van mikor az érettségik, (ez rengeteg időt elvesz) maga a tánc személyenként súlyos tízezreket és energiát emészt fel, mindamellett hogy ez nem több mint egy max 2 órás hivatalos rendezvény, a megfogható haszon belőle a ruha amit kifizetünk, nem több (és hogy "élménynek" mennyire élmény hogy kötelességből végigszenvedünk egy mesterséges dolgot, számomra kérdéses)


Ti mit gondoltok erről?


2012. febr. 24. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalatom elmondom. A testvérem szalagavatóján voltam. Puccos hely, jó drágán, ahogy az ételek is, de se a kiszolgálás nem volt minőségi, sem a vacsora és desszert, amit kaptunk. Súlyos tízezreket fizettünk ki csak azért, hogy ott legyen a család. Arról nem is beszélve, hogy kész szenvedés volt az egész, értelme nem volt az egésznek.

Én már a saját szalagavatómra el sem mentem. Ezzel több tízezer forintot spóroltam meg a családnak, és szenvednem sem kellett. Tudom, hogy jól döntöttem, és soha egy pillanatig nem bántam meg, hogy kihagytam. Egyáltalán - inkább örültem neki, és a mai napig örülök.

Nekem ez a véleményem.

2012. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia 14:19!


Teljes mértékig megértem és elfogadom az álláspontodat

2012. febr. 24. 14:20
 3/17 anonim ***** válasza:
Súlyos tízezrek? Hol voltatok ti? A Hiltonban? Nekünk 6 éve kijött kb 5-6000-ből, de ebben már a ruha, kaja, minden benne van. Az egész családot szerintem felesleges elcipelni, ez főleg a végzősök ünnepe. Én nem vittem senkit magammal( és az osztálytársak nagy része sem), mégis jól szórakoztam.
2012. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nálunk a szalagavató teljesen máshogy néz ki, nincs kaja, meg ilyesmi. csak osztálytáncok, osztályvideók levetítése, tanári meglepetéstánc, keringő, és 3-4 óra között mozog a rendezvény. nem kerül olyan sokba, ráadásul annyira nem is befolyásolja az érettségit, hiszen ez nálunk december elején szokott lenni, szóval ez alapján azt mondanám, hogy attól függ, megéri-e, hogy mit foglal magában. a mi sulinkban szerintem megéri, nem túl drága, csak a tánc betanulása, és a ruha, de nálunk az a szokás, hogy minden osztály egy osztályszámlára gyűjt pénzt, havi ezer forint per fő, ami aztán majd a szalagavató kiadásait fedezi, hogy ne egyszerre kelljen annyi pénzt 'kidobni az ablakon'.
2012. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én sem mentem el a saját szalagavatómra.Csak a ruha került volna 22ezerbe.Ráadásul rikító pink színt szavaztak meg,amit én amúgy sem hordok,tehát feleslegesnek találtam 22ezret kifizetni azért,hogy egyszer felvegyem,aztán meg a szekrényben foglalja a helyet.

Mellesleg szerintem iskolája válogatja,hogy milyenek a szalagavatós szokások,de nálunk pl. (mint elsőosztályú sznob iskolához illik) minden család több tízezret,(50-60-70..) költött.Ruha+haj+sminkes+bérelt vendéglő+kaja...


Szal kérdésedre válaszolva: Nem,nem éri meg.Teljesen felesleges.Azt a pénzt a tanulmányaira is lehetne fordítani,vagy bármi más hasznosabb dologra.

2012. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én sem voltam oda a szalagavatóért, felesleges, értelmetlen dolognak tartottam. És ez a véleményem a szalagavató után sem változott meg. Felesleges pénzkidobás az egész.

18/f

2012. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekünk szerintem tök jól meg volt oldva, tök jó buli volt. az öltöny 20-on pár ezer forint volt, jó minőségű, olyan amit később is lehet használni (fekete, nem idióta bilikék vagy rózsaszín, vagy akármi). Meg egy öltönyt amúgy is kellett volna vennie mindenkinek aki egyetemre megy, a vizsgák miatt.

Volt egy kis táncos ünnepség, az tartott maximum egy óráig, a szalagfeltűzéssel együtt. Aztán a suliban meg volt oldva a kaja, az összes osztálynak egy teremben. Finom is volt, nem is volt drága, kijött az osztálypénz maradékából. Aztán kaja után pár óra pezsgőzés, dicso akármi, utána pedig le lehetett lépni és mehettünk csoportosan ahová akartunk bulizni/sörözni akármi. Nem is hallottam olyat, hogy ne jött volna el rá valaki a suliból, nem tudom miért van itt ennyi besavanyodott ember. Ha normálisan van megoldva nem is unalmas, nem is drága, ha meg hü.lyén oldjátok meg, az meg a ti hibátok.

2012. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja meg mellesleg rohadtul sok idő van az érettségi és a szalagavató között. Inkább a ballagás necces ebből a szempontból.
2012. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha normálisan van megoldva nem is unalmas, nem is drága, ha meg hü.lyén oldjátok meg, az meg a ti hibátok."


Már ne haragudj,de ha egy iskolának több (tíz) éves hagyományai vannak,azt valószínű nem fogja pár végzős megváltoztatni.És nem hiszem,hogy létezik olyan megoldás,ami mindenkinek tetszik.


De összességében a mai iskolás szalagavatókra jellemző a nagyfokú költekezés és "kirakatozás",akinek ez nem jön be,az meg értelemszerűen nem fog részt venni ebben.

2012. febr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Már ne haragudj,de ha egy iskolának több (tíz) éves hagyományai vannak,azt valószínű nem fogja pár végzős megváltoztatni.És nem hiszem,hogy létezik olyan megoldás,ami mindenkinek tetszik. "


A ti iskolátok, ti döntitek el. Hidd el, marhára másképp tartották volna, ha egységesen azt mondjátok: nem tetszik, legyen másképp. Így meg sztoikus nyugalommal tűrtök.

2012. febr. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!