Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Kvák-kutyák baloldalt" csak...

"Kvák-kutyák baloldalt" csak Magyar kitaláció, avagy világi?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert volt egy kép egy oldalon, ahol a fiú átadta a cipőjét egy lánynak, akinek talán feltörte a sajátja, v mittomén, és a lány baloldalt állt. Ebből kifolyólag szegény lányt lehúzták a sárgaföldig. Viszont a kép szerintem rohadtul nem magyarországi kép.
2012. febr. 8. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kardnak, csatnak, f@sznak baloldalt a helye.

Én így ismerem a mondást.

2012. febr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
A kardnak azért volt bal oldalon a helye, mert a (többnyire jobb kezes) katona így tudta egy mozdulattal kirántani a hüvelyéből, ha szükséges volt. A nő azért a jobb oldalán van, hogy szükség esetén meg tudja védeni, hisz a kardot tartó keze mögött volt a legnagyobb biztonságban.
2012. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okéé, mindenki ment a zöld kezecske, deee még mindig nem tudom, hogy külföldön is így van-e
2012. febr. 8. 15:01
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Külföldön is többnyire jobbkezesek voltak az emberek, amikor ennek még jelentősége volt.
2012. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
semmi jelentosege nincs ennek kulfoldon. amerikaban eltem 9 evig, majd angliaban, most irorszagban... ez inkabb primitivsegbol fakad mikor valaki ezt mondja:kvak kutyak a bal oldalt...
2012. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
Moszlim világban 5 lépésel a férfi mögött. Meg a sötétteb árnyalatú honfitársaknál is.
2012. febr. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
A kutyának is baloldalt a helye. A vadászkutyának és a szolgálatinak is. Ez a szabály is a fegyverviselésel (és használattal) függ össze.
2012. febr. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, azóta, igen... megtudtam, hogy azért kell a nőnek jobb oldalon állni, mert bal oldalt volt a kardja a régi emberkének, s hát jobb kézzel rántotta ki a hüvelyből, s hát a jobb oldalon állva tudta a legjobban védelmezni szeretet nőjét... :) Szóval tessék jobb oldalt vezetni a lányokat :)))
2012. febr. 13. 08:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!