Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Necronomicon csak egy...

A Necronomicon csak egy kitaláció, mint például a harry potter?

Figyelt kérdés
Mert én ugy ismerem hogy sokan keresték a könyvesboltokban hogy kapható-e, és utána irták meg. ha még nem volt megírva honnan vették a nevét?
2010. aug. 7. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Necronomicont irodalmi fikció.


H. P. Lovecraft találta ki, csak a novelláiban elég jól felépítette a hozzá tartozó mitológiát, amit halála után annyira elkezdtek "bálványozni", hogy egy idő után úgy kezelték, mintha valódi mitológia lenne és a hozzátartozó könyv is létezne.


Később pedig, ahogy te is írtad, (tudtommal) több író is írt "Necronomicon" címmel könyvet, amik ilyen háttérrel elég keresettek lettek.


[link]

2010. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem Lovecrafté az eredeti.'A könyvesboltban található Necronomiconok mind szándékosan hiányosak,vagy csonkok,mert az eredeti Necronomiconban olyan varázsigék és rontások vannak,hogy azt laikus nem olvashatja el,mert egészen és részben alkalmazva/olvasva is nagyon veszélyesek.Ezért ezeket (pont a lényeget)az összes könyvesbolti verzióból "kifelejtették".Szóval,ha mégsem akarsz erről a könyvről lemondani,akkor komolyabban,SOKKAL komolyabban rá kell állnod az ügyre!

Egyébként az előző kommentekhez csak annyit,hogy a Necronomicon igenis létező könyv,és azért van nagy hatalma,mert az írója kismillió helyen megfordult a világon,és találkozott az összes olyan emberrel,akik rendkívül jártasak a mágiában. Mindenféle titkos társaságokhoz bejárt,boszorkány nagymesterekkel beszélt,szellemidézéseken vett részt..stb.Szóval bőven volt tapasztalata megírni ezt a könyvet.'

2010. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De akkor én most nem értem. először írt róla lovecraft az egyik regényében és utána majmolták, vagy ez egy tényleg létező, eredeti könyv, és arról írt lovecraft, és azt próbálták leutánozni?
2010. aug. 7. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont erre válaszoltunk mindketten.


Én (első) azt írtam amire (tudtommal) minden ismert tény mutat és ami történelmileg/irodalomtudomány szerint stb elfogadott, azaz Lovecraft novelláiban jelenik meg először, Lovecraft maga sem állította soha, hogy nem ő találta ki az egészet.


A második meg a másik verziót írta le, mert ő abban hisz... pontosabban bemásolta egy másik kérdésből a választ.


Azt, hogy melyikünk válaszát fogadod el, neked kell eldöntened, ezt nem tudom és nem is akarom befolyásolni. :)

2010. aug. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nem egyik regényében írt róla Lovecraft, hanem elég sok novellájában, amiket mind ugyanazon mitológia köré szőtt. Magát a "Necronomicon" könyvet már elég korán, gyerekkorában kitalálta, és (többek közt) e köré építette fel gyakorlatilag az egész novella világát.


Épp emiatt nagyon jó író, mert zseniálisan megalkotta az egész mítoszvilágot... és ezzel elég szépen részt vett - pl. Tolkiennal együtt - az egész fantasy irodalom megalapozásában. (Bár ő maga nem fantasy író volt)

2010. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 22:51, te láttad az eredetit? Összevetetted a könyvesbolti példányokkal? Vagy csak valaki mondta, hogy állítólag?
2010. aug. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12:16

Nem,azt a választ csak bemásoltam egy másik itteni kérdésből érdekességből...

Ebből a kérdésből másoltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2010. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Necronomicon teljes mértékben kitaláció! Erre a kérdésre maga Lovecraft adja meg a választ. Idézek egy leveléből: "A Necronomicont illetően -meg kell vallanom,hogy e szörnyű és iszonyatos kötet pusztán saját elmém szüleménye! " Ezt a levelet megtalálhatjuk a Howard Philips Lovecraft Összes művei című könyvsorozat harmadik kötetében. A levelet így lehet megtalálni a könyvben: 679. Miss Margaret Sylvesternek

66 College St.


Providence,R.I.


1934. janr.13.

2010. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
.....:-)
2011. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!