Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire igaz az állítás,...

Mennyire igaz az állítás, hogy a mai20 on éves lányok kb 80% csak egy picit vagy egyáltalán nem tud főzni? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Igazi kuriózum és megbecsülendő ha egy 20 on éves lány feltalálja magát a konyhában. A legtöbben egy csirke megkopasztásától is írtóznak, nemhogy a feldolgozásától. Ennyire úri kislányok lettek, vagy más oka van? A másik gond, hogy aki meg tud főzni, az gyakran ronda lány, buli helyett inkább a konyhában szorgoskodik. A szép és jól főző lány, nagyon ritka.
2012. febr. 5. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Hát a csirke belezést talán még megértem, én is feldolgozva veszem inkább a húst. Én úgy vettem észre a korosztályomban, hogy a tasakos sütiket szívesen megcsinálják, de a bonyolultabb kajákba már nem kezdenek bele vagy csak ritkán. Én személy szerint szeretek főzni, van amikor a vasárnapi ebédet én dobom össze. Persze szombaton én is elmegyek vhová bulizni, van társasági életem.

17/L

2012. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Én már elkezdtem tanulni főzni:) Igaz buliba is ugyanúgy járok, szóval néha kicsit másnaposan, de gyakran szorgoskodok és tanulgatok anyumtól. Tegnap nagyon finom házi pizzát csináltam:) Természetesen nem mirelit tésztából!

22L

2012. febr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
14%
persze h nem tudnak mert nő... bocs lányok
2012. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, olyan értelemben nem tudok főzni, hogy fejből a palacsinta, a milánói, és pár saláta receptjén kívül semmit nem tudok.

Ennek az az oka, hogy 19 éves koromig - 12. végééig - menzás voltam, és nem szorultam rá, hogy főzzek, hétvégén pedig anya főzött.

Viszont ilyenkor mindig segítettem neki, úgyhogy ismerek minden fűszert, hogy kell felvágni dolgokat, vagy előkészíteni, tehát recept alapján bármit megcsinálok és finom is lesz, egyszerűen csak fejből nem tudom a recepteket. Van egy kis füzetem, abba szoktam gyűjtögetni a dolgokat, hol nagymamámtól kérdeztem meg, hol anyától, és ha senki nincs otthon, csak én, és éhes vagyok, akkor ezek alapján összeütök valamit.

De így fejből sajnos én sem tudok sütni-főzni semmit.

2012. febr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát én rengeteg dolgot tudok főzni, kevéshez kell recept mert amúgy nem is nagyon nézem az adagokat csak úgy találomra, és ritkán rontom el:D Emellett rendszeresen járok bulizni,iszogatni jó lehet hogy gáz egy csajnál ha ittas, de nem tud érdekelni az, akit zavar:D Ja és van párom is, nem is roszs, elég sokan tönkre akartak már tenni minket, mert hogy én nem illek hozzá, mert ő jó pasi..:D De sose libegett meg a biztossága a pasimnak:D Magyarul dolgozok,tudok főzni, van párkapcsolatom és baráti társaságom is:D Nem tartom magamat csúnyának:D Mi kell még?:D
2012. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem kell más. Csak annyi kellene, hogy picit visszaveszel az egódból, mert nekem eléggé nagyképűnek tűnsz ezzel a ,,mi kell még,, dumával. Bocsi ha így érzek.
2012. febr. 5. 21:11
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem eléggé, alig van barátnőm pl. aki egy nyomorult rántottát képes összedobni. Tavaly pont szakácskönyvet készítettünk az egyik lánynak, mert szeretne megtanulni főzni a barátja kedvéért.


Egyébként egészen egyszerűek az okai: a továbbtanulás (ami ugye az elmúlt évtizedekben öltött ilyen általános méreteket) miatt az otthonlakás életkora kitolódott, otthon pedig anyuci főz. Na most ha az adott leányzó édesanyja főz, akkor a leányzók többsége feleslegesnek érzi megtanulni amíg el nem költözik, és nem kell magának is --> 21-23 éves koráig biztos nem tanul meg, csak ha kedve van hozzá.

Ehhez hozzájön az is, hogy már olcsón elérhetőek a kész kaják: kínai, pizza, akármi, vagy félkész kaják: mirelit, a lasagne-tól kezdve a panírozott húsig. Azt meg csak bevágja a sütőbe, és kész, nem kell hozzá különösebb tudomány.

Valamint szerintem még az, hogy az emberek később kezdenek komoly (házassággyanús) kapcsolatokba bonyolódni, ennél fogva háziasodni is. Tehát a legtöbb lány azért kezd el majd főzni tanulni, mert kedveskedni szeretne a párjának, vagy háziasszonnyá válni, ez viszont nem 18 évesen következik be, mint régen...


Szóval nem muszáj itt háborogni. Ha irtózik a barátnőd a csirke megkopasztásától meg belezéstől, kopaszd meg belezd ki te. Én akkor sem kopasztanám, ha nem lennék vegetáriánus, basszus, létezik már előrecsomagolt (kopasztott-belezett...) csirke, nem muszáj a legmacerásabb módját választani a kajakészítésnek. Nem finnyásság az, ha valaki nem akar 3x annyit dolgozni, mint amennyit feltétlen muszáj.


A hangvételedhez és a többihez annyit fűznék hozzá, hogy ilyen mentalitással örülj, ha egy ronda de jól főző lányt találsz magad mellé, mert egy illetlen, mogorva, hisztis alaknak tűnsz ebből a pár sorból, aki konkrétan háziszolgára vágyik barátnő helyett. El kell keserítselek, egyenjogúság van, az asszony helye már nem a konyhában van. Igen, ez azt jelenti, hogy ha finomat akarsz enni, főzz magadnak. Nem úgy működik ez manapság, hogy te hazajössz munkából, és bevágódsz sörrel a TV elé, amíg a barátnő főzőcskézik a kedvedért 2-3 órát, mert meleg kajára vágysz...

Cserébe te mit csinálsz, hm? Mert azok a hatalmas tudást igénylő dolgok, amiket a férfiak munkamegosztás alatt szoktak emlegetni pl. polc felfúrása, meg a kocsi lemosása nem épp olyan dolgok, amik 2 naponta órákat vesznek el az életedből. Szóval majd ha felmutatsz valamit CSERÉBE, akkor nyavajoghatsz...

2012. febr. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
18 és fél vagyok, nem tudok egyáltalán, nem is szeretek.
2012. febr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Először is a főzést pillanatok alatt el lehet sajátítani, nem kell hozzá nagy tudomány. Lehet, hogy elsőre még nem lesz kifogástalan egy bizonyos étel, de másodjára, harmadjára biztosan sikerül. Ez nem olyan dolog, hogy el kell készíteni valamit minimum hússzor, csak azután lehet sikerülhet finomra. Sőt, sok fogás már elsőre tökéletes lehet, nem bonyolult dolog a sütés-főzés.


Én ismerek olyan huszonéveseket, akik sokmindent tudnak főzni, akár fejből is, és olyanokat is, akik nem. Én az egyszerű, gyors kaják híve vagyok, nem szeretek sokat tökölni a konyhában. Ezért nem is készítek sokféle ételt. Aztán sokan eleve nem is szeretnek főzni, pl. én sem.

Csirkét én sem kopasztanék, meg nem belezném ki, rosszul is lennék szerintem. A nyers hús látványa is taszít, nem is szeretem se elkészíteni, se hozzáérni. Persze ettől még szoktam húst sütni, de csak ritkán.

Az is az oka, hogy ebben a korban még nem foglalkoznak ezzel, mert sokaknak nincs stabil párkapcsolatuk, de ezt már írták. Sokan úgy vannak vele, hogy maguknak nem főznek szívesen, csak egy személy miatt minek töltsék az idejüket a konyhában, annyit nem ér.

Alap dolgokat nyilván fognak tudni a főzésről a gyerekeim, mindegy, hogy fiú vagy lány lesz, meg magától is ráragad ez-az mindkét nemre, hiszen fognak majd látni a konyhában. De nem fogom befogni a kamasz lányomat, hogy márpedig most nem mész sehova, hanem itthon töltöd a délelőttöt, mert most főzni tanítalak. Ez abszurd és nevetséges. Sosem lennék ilyen igazságtalan, mert bizonyára úgy gondolod kérdező, hogy ez csak a lányok dolga, a fiúké nem. Én pedig egyenlően fogok bánni a gyerekeimmel, ha a fiam mehet amerre akar hétvégén, akkor a lányomnak sem fogom megszabni, hogy most pedig főzőleckéket veszel. Pár dolgot úgyis óhatatlanul megtanulnak ill. én is megtanítok majd nekik.

Ha pedig otthon laknának már nagyobb korukban is, amikor már dolgoznak, de még nincs saját lakásuk, akkor elvárnám, hogy néha-néha ők is főzzenek, ha én fáradtabb vagyok, de csak alkalmanként, nem mindennap, és ugyanúgy a fiam dolga is lenne, mint a lányomé. Egyszer az egyik, másszor a másik.

2012. febr. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%

Vajon mire vágysz te, kérdező? Baba-szépségű szakácsnőre? Hát rajta: szerződtess egyet! Manapság szakképzetteknek sem könnyű elhelyezkedni.

A kérdés valóban arra utal, hogy feltevője "megkövetelné" a társától, hogy konyhatündér és felszolgáló legyen, miután a munkából hazatért (gondolom, hat megpakolt "cekkerrel", mert a bevásárlás is feladata lenne e szerint a nőkép szerint). Majd aztán, mikor már feltálalta a meleg vacsorát és elmosogatott, a szőnyeg alatt kéne szaladgálnia, amíg kérdezőnk magához nem inti..egyéb célból (amiért szépnek kéne lennie). Hát nem így működik. Jó, ha mindkét fél egyaránt tud főzni...mosni...vasalni, porszívózni: mindent megosztani, hogy több legyen az értékes, közös szabadidő.

2012. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3



Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!