Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a lakásban külön van a WC...

Ha a lakásban külön van a WC és a fürdőszoba, be szoktatok menni kezet mosni, ha valaki éppen fürdik?

Figyelt kérdés

Házastársaknál nyilván nem gond, de ha pl. nagyobb/idősebb gyerek van a családban akkor a fürdés közbeni bejárkálás nem az igazi. Viszont az előbb említett helyiség használata után nem árt kezet mosni. Ti hogyan oldjátok meg?



Nem tudom, ebbe a kategóriába illik-e legjobban a kérdés, mást nem találtam jót.



2012. febr. 1. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
mosogató... abból is folyik víz. és a mai mosogatószerek... jobb mint egy folyékony szappan.
2012. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát ha anyum bejönne, nem örülnék, de nyilván nem küldeném ki tök idegesen. konyhában meg lehet oldani egykétszer a kézmosást :)
2012. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mosogatónál mosok kezet.
2012. febr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
nem mosok kezet
2012. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
nem mosok kezet sosem
2012. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
sohasem!
2012. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy megyek! Én is keresztbe nyelném, aki hozzám bejön. Ott a konyha/ha épp nem enni akarsz lehet várni 5 percet.
2012. febr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A konyhai mosogatót vesszük igénybe ilyen esetben.
2012. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szintén a konyhában. Nálunk a konyhai csapnál is van kézmosó, nemcsak mosogatószer. Főzés közben is van, hogy elengedhetetlen a kézmosás, pl. miután nyers húst fogdostunk össze.
2012. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodás nélkül :) Nem feltétlenül csak kezet mosni, akár egy fogmosás idejére is, de olyan is volt, hogy beültünk egymáshoz beszélgetni, ha éppen sztoriban voltunk. Fura, én így nőttem fel, egy öt évvel idősebb ellenkező nemű (ő fiú, én lány) testvérrel és szülőkkel. Nekünk mindig is ez volt a normális, ahogy az is, hogy pl. fürdés után sokszor meztelenül mentünk felöltözni a másik szobába. Soha nem volt ebből szemforgatás, hogy jézusom, itt egy kuki, vagy ott egy punci. Erről sokat beszélgettem már ismerősökkel is és az a nem reprezentatív tapasztalatom, hogy a családok kb. 25%-ánál ez a normális viselkedés.
2012. febr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!