Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A reneszansz festők miért...

A reneszansz festők miért ábrázolták akt modelljeiket csupasz szeméremdombbal?

Figyelt kérdés

A huszadik századi képek - mivel akkor még nem volt divat a nők borotválkozása - már valósághűek voltak. Előírás volt, hogy ha már meztelenséget ábrázol, az esetleges erotikus részt tegye ártatlanná? Vajon csalt ezzel a festő?

A jelen kor divatjának taglalása helyett jó lenne egy hozzáértő (szak)véleményt is olvasni!


2009. máj. 27. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Szakértő ugyan nem vagyok,de véletlenül tudom,hogy abban az időben is divat volt a nők borotválkozása,azután leszoktak róla,mint ahogy a divatokkal lenni szokott.
2009. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Homlokukat is felborotválták magasabbra, ezért hihetőnek hangzik..ha már a kezében van ugye..
2009. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Az a kérdés két részre bontható: Minden korban van egy adott stílus, amit erősen javallott volt betartani. Volt amikor midnen ember szinte egyforma volt a képeken, volt amikor a geometriai formák uralták a képet, volt amikor a színek, stb. Minden korban meg volt határozva, hogy mit, hogyan kell megalkotni.


A borotválásról meg annyit, hogy az nem a 20. század találmánya.

2009. máj. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

A szőrtelenítés sokkal régebbi találmány, csak a divattal mindig változott ez is. A másik pedig a kor művészeti stílusának elvárásai, ami beleszólt a dolgokba. Minden esetre azért eléggé valósághűek ezek a képek, ha nem lett volna akkoriban divat a szőrtelenítés, akkor nem biztos, hogy ennyire valódinak tudták volna ábrázolni a művészek.

Ráadásul a reneszánsz pont egy fontos korszak volt az emberi test megismerése szempontjából, és az a kor, amikor megalkották az arányokra vonatkozó szabályrendszert, erre bizonyíték Da Vinci alábbi ábrája:

[link]

2009. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

22:01-nek: Köszönöm a választ

22:25-nek: „Bosszúból” nem pontozlak le, de jutalompontot sem szánok. Ez a válasz kicsit komolytalannak tűnik.

22:46 Ha jól vettem ki a szavaidból a geometriai szabályok és az aránymetszés olyan előírások voltak, amelyek a valóságtól történő eltérést nemhogy engedélyezték, sugallták is, kvázi kötelezővé is tették. Ha így igaz, megerősíti azt a sejtésemet, hogy a festő „csalt” egy kicsit. Ha a nem tökéletes test megszépítésében igen, akkor minden bizonnyal a megörökíteni valamilyen okból nem javasolt fontos részletek „eltűntetésében is.

22:46-nal és 23:43-nak: Nem az erotika kizárólag kultúra, testápolás, higiénia oldaláról szeretnék visszatérni a megcsupaszítás kérdésére.

A modellek nem minden esetben „úriasszonyok” lehettek, cselédlányok is, akiknek az igényeik – és főleg a lehetőségeik - sokkal szerényebbek voltak, mint az előbbieké.

Ha a meztelenség még a párkapcsolatokban sem volt annyira fesztelen, mint mondjuk a huszadik század végén, milyen esztétikai igény volt erre. Továbbá, ha a kor – felvilágosultsága, nyitása ellenére – bizonyos területeken még prűd (vagy ál-prűd) volt, hogyan maradtak fenn írásos emlékek erről a nagyon érdekes. Ilyen részleteket Boccaccio pikáns történetinek olvasásakor még nem tudunk meg.

2009. máj. 28. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen arról volt szó, hogy mivel a reneszánsz az egekig magaszalta az embert, így a kor emberideáljába nem fért bele a puncibozonttal ábrázolt nő.
2009. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az aranymetszés és a geometria nagyon is megnehezíti a csalást! Az emberi test is hihetetlen pontos szabályok szerint épül föl!

Az aranymetszés pedig a természetben is sok helyen előforduló jelenség. És mivel mindennek a matematika az alapja, ezért bizony a geometria mindent ural.

2009. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzáértő ugyan nem vagyok, de a divat nagykövete sem, szóval csak középiskolai tanulmányaimra és tapasztalataimra tudok hagyatkozni:

láttam már olyan reneszánsz képet is, amin dús szőrzetű nő volt. És az sem ritka, hogy a szeméremtest el van takarva falevéllel, vagy bármi mással.

Nem feltételeznék mögötte sem szokást, sem ferdítést, sem egyebet. :)

2009. júl. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!