Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jó étvágyat kívánok! Lehet...

Jó étvágyat kívánok! Lehet valakibe jó étvágyat belekívánni?

Figyelt kérdés
A kérdés kicsit abszurd. Inkább arra térnék ki, hogy ebédelek a munkahelyi menzán és ebéd közben elhaladnak mellettem kb. 100-an, ebből 70 jó étvágyat kíván. Ha mindre válaszolok ott marad az ebéd a helyén.
2009. máj. 20. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én örülök, hogy legalább ez az udvariassági formula még nem halt ki, főleg hogy a férfiak manapság fellöknek a busz ajtajában, hogy előbb felérjen, és le is ül...:((


Biccents egyet a fejeddel és egyél tovább, én is ezt szoktam csinálni! :) Amúgy a kérdés jóóó!!!

2009. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is örülök az udvariasságnak, de megmondom őszintén, hogy én, ha látok valakit jóízűen ebédelni, én nem megyek oda jó étvágyat kívánni! Hiszen látom, hogy az étvágy megvan.
2009. máj. 21. 00:17
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Ülj messze az ajtótól, úgy kevesen mennek el melletted.
2009. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Az 1. vagyok ismét. Lehet hogy nagyon népszerű vagy a m.helyeden! :) Ez jó!
2009. máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Ennél már csak az jobb, ha a család összeül egy ünnepi ebédre, és egymásnak kívánnak jóétvágyat. Teljesen kivagyok tőle, nem tudom leszoktatni róla őket. Olyan mesterkélt és fölösleges. Miért kívánja én az anyámnak jóétvágyat hangosan, mikor tudja ő is és mindenki a családba, hogy csak jót és szépet kívánunk, remélünk egymásnak. Olyan idegenné teszik ezzel a pillanatot, és olyan menzás...közönséges
2009. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

- Elég lassan eszel

- Sebes lehet a kiszolgálás

- És a többi 30?

Komolyra fordítva a szót: Persze, picit zavaró is lehet, hogy meg-megzavarnak, de ez még mindig jobbb, mint ha leszoknánk róla. Én például a munkahelyemmel szemben egy kis kifőzdében szoktam ebédelni, ahol a vendégek nem személyes ismerősök. Ha valaki leül egy 4-8 fős asztalhoz, kölcsönösen jó étvágyat kívánnak egymásnak. A rokonságban családi rendezvényen jó étvégyat kívánástól kiakadó kedves hozzászólóval nem értek egyet. Annyi acsarkodni "valónk" van már, legalább ez az udvariássági formula meradjon meg a hétköznapi érintkezésben.

Jó Éjszakát kívánok!

2009. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Volt egy kedves kollegám - harmincas születésű, pár éve már meghalt -, aki JÓ EBÉDET kívánt az ÉTVÁGYHOZ! Nem Neki volt igaza?
2009. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én arra szoktam figyelni, ha valakinek jó étvágyat kívánok, hogy lehetőleg ne épp akkor mondjam, amikor teletömte a száját. Mert akkor sokminden potyog ki, ami nem guszta... Ha nekem mondják épp olyankor, amikor tele a szám, akkor lenyelem előbb, és csak akkor köszönöm meg. Egyébként nem mindig kívánok jó étvágyat, főleg ha sokan vagyunk.
2009. máj. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Én meg úgy tudom, hogy nem illik jó étvágyat kívánni, legalábbis, ha te vagy a vendéglátó,mert azzal arra célzol, hogy megeszi előled az ennivalót a nagy étvágyával :-) De így, hogy senki elől nem eszed el, nem tudom, helyes-e jó étvágyat kívánni...
2009. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Jó étvágyat ebben az esetben is illik kívánni! Ha kedves Neked a vendég, szzívesen is adod, és tellik is vendéglátásra: Miért ne?
2009. máj. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!