Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az egoizmus jó tulajdonság?

Az egoizmus jó tulajdonság?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei és hátrányai. vagy mit lehet elérni vele?
2011. dec. 26. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább visszataszító.Ilyen szavak jutnak eszembe mint a :

Pökhendi,nyegle,bunkó,felületes. Csak magával foglalkozik,csak magáról beszél. Volt ilyen cimborám.

Már nem az.

2011. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

én eléggé egoista vok, el vok telve magammal. ha tisztában van vele az ember és igyekszik elrejteni akk nem biztos hogy rossz, sok önbizalmat ad

de hát lehet h ezt is csak az egóm mondatja velem:)

2011. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy kevés egészséges egoizmus nem árt, hiszen az embereknek általában a maguk érdeke a legfontosabb és megbecsülik magukat, mint embert.


az nem helyes, ha valaki poént kizárva pökhendin nyilatkozik magáról, a másikat kevesebbnek tartja. pl. Havas Henrik (bár szerintem ő 1 kicsit rá is játszik, mert a közvélemény már ezt a karaktert szabta rá)

2011. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egoizmus számomra is erősen visszatetsző. Nem is "kifizetődő", valójában, mert elmagányosít, elszigetel az emberektől. Az igazán harmonikus ember szerintem az, akiben az egészséges önBECSÜLÉS altruizmussal és empátiával párosul.
2011. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 dellfil ***** válasza:

Látod, ez csak egy szó. A válaszokból kiderült mindenki mást vél érteni alatta.

A "hivatalos" jelentése:


[link]


Én például mindezek ellenére - ha nem szélsőséges formában nyilvánul meg - nem tartom elítélendő tulajdonságnak. Ha nem párosul gátlástalan, mindenkit eltaposó törtetéssel, még pozitív tulajdonság is lehet. Ugyanis az ilyen ember élni hagyja a másikat. Nem mászik rá lelkileg. Azaz engedi a másik egóját érvényesülni. :)


dellfil

2011. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egoizmussal alapvetően nincs baj szerintem, van egy egészséges szintje, de túlzásba véve rettenetes. Én önbizalom hiányban szenvedek, szóval konkrétan az egészséges egoizmus az álmom. Mindennek ellenére azt vallom, hogy az önbizalom hiány még mindig jobb, mint a túlzott egoizmus. Az gusztustalan.


Előnyök és hátrányok? Előny, hogy tisztában vagy a képességeiddel, miben vagy jó, önbizalmad is van, és kevésbé szorulsz mások támogatására. Hátrány, hogy ha túlzásokba esel, eltiporhatsz másokat, felcseszheted mindenki agyát azzal, hogy túl fent hordod az orrod, és azt hiszed, te vagy az isten. Valamint eltorzul az énkép, és hiheted azt, hogy te vagy a legjobb mindenben, hogy tökéletes vagy, nincsenek hibáid, és ez magadra nézve is negatívumokat hordoz magában.

2011. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egoizmus szerintem egészen addig jó tulajdonság, amíg mások kárára nem történik. Nem emeli magát a többi fölé, de nem is rendeli alá (altruizmus).
2011. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kedves utolsó:

az altruizmus nem alárendelődés, sőt: csak az erős, - tartalékkal, többlettel rendelkező - ember tudja gyakorolni: az, akinek van "miből" adnia (természetesen nem - csak - anyagiakra gondolok!). Az tehát, aki bizton határozhat úgy, hogy AD - mert saját maga számára is marad, amennyi...kell.

2011. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én másképpen ismerem a fogalmat - amikor az ember (vagy akár állat) úgy segíti a másikat, hogy abból már neki származik kára.


Ha így van, ahogy mondod, akkor az is jó tulajdonság, bár az olyan eszmékben nem hiszek, amik kiemelten az egoizmussal szemben hirdetik. A kettő legyen egyensúlyban (a te megfogalmazásodban vett altruizmus és egoizmus)

2011. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

De hiszen én is ugyanezt akartam mondani!

Egészséges önbecsülés (inkább: jogos önszeretet, mint egoizmus ami számomra már pejoratív) - altruizmssal (egyenlő arányban) kombinálva. Az altruizmus "luxusát" pedig csak szuverén és erős ember engedheti meg..önmagának. Üdv.

2011. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!