Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményed a hamvasztásról?

Mi a véleményed a hamvasztásról?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanába túlságosan is kijárt nekem a temetésekből és az utóbbi 5 temetés ahol részt vettem mind hamvasztva történt és nekem fura volt még az elején. Neked mi róla a véleményed?
2011. dec. 16. 16:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

tegnap 17:11 vaok,


Én sosem voltam képes megnézni egyik szerettem sem holtan! Úgy akartam emlékezni Rájuk, ahogy még emlékeimben voltak!! Mondjuk elsőnél még csak 11é voltam! Pl. a 2005 (már jóval idősebb voltam) mamimtól még elbúcsúzni sem tudtam, me az intenzíven volt és csak lepedő volt ráterítve míg élt! Nem voltam képes így látni!!!Pedig nagyon szerettem! A másik mamámtól eltudtam búcsúzni és a vissza úton jött a telefon...busz sofőr meg állt nm tudta elképzi mi történt..ez pár héttel Mamim halála előtt volt! Akkor már szedtem a nyugtatót..2006 a papa épp melóztam..

2011. dec. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

oké h leírtad ezt de h jön a kérdésemhez?

de tidom milyen egy nagyszülőt elveszíteni nagyon sajnálom

2011. dec. 17. 07:58
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szimpatikusabb a hamvasztás és én sem akarom, hogy egy koporsóba mindenféle féreg egyen meg.

Egyébként fogorvostan-hallgató vagyok, jó sok tetemet láttam már a tanulmányaim alatt, de a saját hozzátartozóimat én sem voltam képes megnézni holtan.

Sőt, nagypapámnál még az is sokkolt, hogy a koporsóját láttam a temetésen, a nagymamám hamvasztva volt, és az vhogy pluszban nem viselt meg, sőt, vmilyen szinten megnyugtatott.

2011. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

tegnap 22:28 erre írtam, ma 01:13 ezt.. Mint írtam én a hamvasztás mellett voksolok!

Ám abból a szempontból nm is tudom jobb-e v. rosszabb volt, h mamiékat eltemettük, utána elég sokat jártam ki és jó hosszú ideig maradtam a temetőben..

2011. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
45%

Biztos azért mert olcsó meg ha valami fertőző betegségben halt meg nem jut a talajvízbe a fertőzés + gondolom olcsóbb.

Nem biztos hogy így van de így gondolom.

2012. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
Mert az égetőkemencében szénné égni, aztán feldarálnak egy örlőmalomban az igazán gusztusos. Undorító! Minden halálnem az, nyilván, annyi a különbség ,hogy a hamvasztás egy természetellens förtelem, és ellenőrizhetetlen, a földbe egészbe meg a tremészet maga útján. Mivel a halott már megszünt létezni, így többé nem észlel semmit abból hogy koporsóban van. De természetesebb jobb.
2012. jún. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!