Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjön egy 27 év...

Hogyan köszönjön egy 27 év körüli férfi egy nőnek?

Figyelt kérdés

Amíg fiatal a nő addig egyértelmű hogy szia, hello, stb-t köszönünk neki.

De ha kicsit idősebb akkor mivan? Nekem kicsit bunkónak hangzik amikor azt mondják egy nőnek hogy jónapot kívánok! Férfinek egyértelmű hogy ezt mondjuk. De nőnek olyan fura.

Sok férfinél hallom amikor nőnek köszönnek hogy kezit csókolom, vagy simán csókolom. Ez jobbnak tűnik. De a csókolom az meg olyan mint amikor még kicsik vagyunk és mindenkinek csókolomot köszönünk. Én Apámtól mindig a csókolomot hallottam nőknek, én ezért azt használom inkább, és ezért fura a jónapot kívánok nőknek. De most akkor melyik a helyes? Nem akarok bunkónak tűnni mert halkan köszönök mert nem tudom hogy most melyik a jó. Köszi a segítséget!


2009. máj. 7. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nézőpont kérdése. Én inkább olyan "lovagiasnak" mondanám. Azt az érzést kelti bennem, hogy NŐnek néznek, nem csak egyszerűen embernek. ...Persze nem vagyunk egyformák.
2009. máj. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem bunkó, hanem tisztelettudó. A "kezitcsókolomtól" engem kiráz a hideg. Olyan, mintha a múlt században élnék, ráadásul lekezelőnek érzem. És igen, akár sértő is lehet. Szóval nekem a jó napot sokkal jobban tetszik. Én pedig egyszerűen csak nő vagyok, nem akarok NŐ lenni. Lehet lepontozni, ez a véleményem.
2009. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én 28F vagyok. A vele egykorú nőknek általában szia, helló, stb-vel szoktam köszönni akár ismeretlenül is utcán, buszon, stb helyeken.

Hivatalos helyen, pl bankban vagy munkaügyben és jó napot kívánok-kal szoktam köszönni. Én nem érzem, hogy ebben bármi sértő lenne. Szerintem inkább az venné ki furán magát ha egy velem egy korút, vagy akár pár évvel fiatalabbat lecsókolomoznék, mint egy "öregasszonyt".

Csókolommal általában idősebb (50+) nőknek szoktam köszönni. Főleg olyanoknak, akiket félig-meddig ismerek. Pl volt tanáromnak, az utcában lakó látásból ismert idősebb hölgyeknek, vagy idősebb kolleganőimnek.

És soha nem éreztem még emiatt semmilyen kellemetlenséget.

2011. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!