Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszönjön egy 27 év...

Hogyan köszönjön egy 27 év körüli férfi egy nőnek?

Figyelt kérdés

Amíg fiatal a nő addig egyértelmű hogy szia, hello, stb-t köszönünk neki.

De ha kicsit idősebb akkor mivan? Nekem kicsit bunkónak hangzik amikor azt mondják egy nőnek hogy jónapot kívánok! Férfinek egyértelmű hogy ezt mondjuk. De nőnek olyan fura.

Sok férfinél hallom amikor nőnek köszönnek hogy kezit csókolom, vagy simán csókolom. Ez jobbnak tűnik. De a csókolom az meg olyan mint amikor még kicsik vagyunk és mindenkinek csókolomot köszönünk. Én Apámtól mindig a csókolomot hallottam nőknek, én ezért azt használom inkább, és ezért fura a jónapot kívánok nőknek. De most akkor melyik a helyes? Nem akarok bunkónak tűnni mert halkan köszönök mert nem tudom hogy most melyik a jó. Köszi a segítséget!


2009. máj. 7. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kézcsókom elég illedelmes :) még hízelgő is egy nőnek
2009. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Hivatalban dolgozom, itt a legtöbben magázódnak,nekem Kézcsókom ,Kezit csókolommal köszönnek, ami teljesen udvarias, elfogadott forma.24/L.
2009. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálad idősebb nőnek a "kezét csókolom" a legudvariasabb! A "jó napot" nem szép egy nőnek. Én nagyon nagyon díjazom, ha egy férfi így használja, igazi úriember benyomását kelti! :-) Apukádnak is gratula! Mondjuk nekem ritkán köszönnek így, és inkább a középkorú urak (!!!!), 35-40 év alatt én főleg tegeződöm (persze csak nem hivatalos helyzetben), de nagyon csípem azt is, amikor "kezét csókolommal" köszönnek nekem! Igazi hölgynek érzem magam tőle és hálás vagyok érte! Szóval csak bártan köszönj így! :-D
2009. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
(Előző vagyok.) Jól írja, az első, ez a legjobb szó rá, hogy HÍZELGŐ és jól esik! :) Azt elfelejtettem írni, hogy 25/L vagyok.
2009. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy már mindenki leírta itt előttem, de akkor se bírom megállni :) szóval: kezétcsókolom! :)
2009. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"Kezét csókolommal" az idősebbek köszönnek és ez tényleg udvarias, csak 1 fiatalabbtól kissé hülyén hangzik szerintem. Én 21 éves vagyok, alapból sziával/helóval köszönök egy 27 évesnek (30 fölött azért már nem). Hivatalban kicsit más a helyzet, ott nem szokás tegeződni.
2009. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
46%
jó a segged kő kóla! DDDxd
2009. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 éves nő vagyok, nekem sokszor símán csókolommal köszönnek, szerintem elegendő, és ez is jól hangzik. Mindenesetre sokkal jobban, mint a jó napot.
2009. máj. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget mindenkinek! Akik nem sokkal idősebbek nálam azokkal nincs gond, vagy 35 ig szia, hello, de az ettől idősebbeknek akkor továbbra is a Csókolomot, Kezét csókolomot, Kézcsókot fogom használni! Szerintem is sokkal jobban hangzik, mint a Jónapot kívánok. Sajnos sok korombeli így köszön a tőle idősebb nőknek, szerintem ez annyira rosszul hangzik.
2009. máj. 7. 20:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "jó napot kívánok" teljesen korrekt. 28 vagyok, ha idősebb lennék, akkor is azt szeretném, hogy akivel nem tegeződök, így köszönjön.

A "csókolom" akár sértő is lehet, azt hiszi, öregnek nézed!

2009. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!