Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az ateista embereket hogyan,...

Az ateista embereket hogyan, hová temetik el?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

UGYANODA AHOVÁ A HÍVŐKET

KOPORSÓBA

TEMETŐBE

2009. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Én ateista vagyok,tehát nem hiszek Isten létezésében.

Kiskoromban megkereszteltek,reformátusnak.A férjem katólikus és ateista.A 2 temető közül oda temet,ahova akar.

2009. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
álltalában a család dönti el, hogy hova temetteti a halottját.
2009. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A varosi (onkormanyzati) temetok nem tesznek kulonbseget halott es halott kozott, a csalad kerese alapjan kaphatnak sirgodrot vagy urnat.


Csak a temetesi szertartas fugg az elhunyt (es csaladja) vallasatol, tehat lehet kerni reformatus, katolikus stb. szertartast is, ahogy az ateistak polgari szertartast kernek.

2009. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

én ateista vaok sztem oda ahova ahova a hívőket

F/13

2009. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
ugyanabba a temetőbe, annyi a különbség,hogy nem pap tartja a szertartást, hanem valaki mond egy beszédet,vagy ilyesmi,polgári temetésnek hívják... persze a család önt el mindent,ha ők úgy akarják és az illető meg volt keresztelve,elintézhetik neki a vallási szertartást is,de szerintem ez oltári bunkóság lenne részükről,hogy nem veszik figyelembe a halott életbeli nézeteit...én még csak 20 éves vagyok de már elmondtam a családomnak,hogy hamvasztást kérek és polgári temetést,mindenféle feltámadásos,harsonás hablaty nélkül...és ha nem így fognak tenni,biztosan visszajövök,hogy szembe köpjem őket (még ha ők nem is fogják tudni miért és ki bántja őket)
2009. ápr. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárhová vagy az áll. lakhely szerint. Csak annyi, hogy nincs pap, szertartás.
2009. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én édesanyám temetésekor polgári temetést kértem, pedig kereszténynek vallom magam. Nem bántam meg. A Katolikus pap által mondott beszédtől forog a gyomrom.
2009. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!