Miért kell az embereket az öltözködésük/kinézetük alapján ítélni?
Amikor valaki állásinterjúra megy vagy akármilyen helyen, ahol az embert vizsgáztatják, minek kell kiöltözni ünneplőne, vagy öltönybe, vagy fehér ing, fekete nadrág?
Mégis miért az ember öltözködéséről alkotnak véleményt?
Ha bemegyek egy állásinterjúra, és alig értek a dolgokhoz, de kiöltözök, megfésülködök, meg ápoltan nézek ki, akkor ekem adják majd a munkát?
És ha bemegy egy szakadt ruhában egy hajléktalan, vagy nem is az, csak nem valami igényesen öltözött, de teljesen tapasztalt, profi, van akár 3 diplomája, meg 5 nyelven beszél tökéletesen, akkor nem is adnak neki munkát, mert így néz ki?
És nekem adják helyette, mert én kinézek "valahogy" de semmi munkatapasztalatom, nem tudok nyelveken beszélni, és van egy érettségim, mégis nekem adják majd a melót?
Miért ilyen a társadalmunk?
itt keveredés van 1 picit. a munkaadó, ahogy az üzleti partner sem a ruházat alapján dönt, DE ez fontos része anak a bizonyos első benyomásnak. alkalomhoz illő öltözék. ez hozzá tartozik a képhez, amit Te magad sugallsz saját magadról. mondok egy példát: nem mindegy, hogy egy úszóversenyen frakkban álls-e a startkövön, vagy úszónadrágban. ha úgy úszol, mint Phelbs, természetesen frakkban is nyerni fogsz. de az esélyed mindenképpen kevesebb.
a jó öltözködés, és az ezzel mutatott jó ízlés, és jó neveltetés (tudom, mi illik az alkalomhoz. ez fontos, mert túlöltözni majdnem ugyanakkora hiba) nem belépőjegy sehova. csak az esélyt adja meg arra, hogy jó kép alakuljon ki rólunk.
Ez alap a mai világban, ha állásinterjúra mész kikell öltözni, így legalább igényes leszel és jó véleménnyel lesznek rólad. Persze túlzásba se kell vinni nem divatbemutatóra megy az ember.
Egyébként nem az öltözéken múlik kit veszenk fel hanem tudás és szakmai tapasztalat alapján. Lehet vki rosszabbul öltözve de felveszik mert alkalmas rá, de lehet olyan is aki kinyalja magát és semmije sincs amit letehetne az asztalra így nem veszik fel. Szóval nem a ruha teszi az embert, de természetes h állásinterjúra megfelelő öltözékben menj mert ez alap dolog, nem lehet mosdatlanul és ápolatlanul menni mert azt az embert egyből elutasítják --ha önmagával ennyire igénytelen milyen a munkája?--
Még egy szegény ember is aki nem tehetős megpróbál ünneplősebben elmenni(ing, öltöny, szoknya+blúz) hogy nézzen ki valahogy. És nem mindegy az sem milyen mukára jelentkezel, ha később szükség lesz rá hogy jól öltözködj(pl:biztonsági őr) akkor felkell készülnöd h legalább 3-4 kollekciód legyen a ruháidból. De általában nem a ruha alapján ítélnek, de mondom a tisztaság, higiénia a legfontosabb.
Régen a paraszti családoknak is volt ünneplő ruhájuk vasárnapra, amikor templomba mentek, még akkor is, ha a hétköznapokon rongyokban jártak.
Azért, mert a ruházkodásnak üzenete van: tiszteletet mutat. Munkavállaláskor pedig azt, hogy komolyan veszed az állást és a munkaadókat, és megtiszteled őket azzal, hogy elegánsan felöltözöl. Protokoll szerint is az vagy, amilyennek láttatod magad.
Nem a ruha alapján döntenek, de amikor 2 ugyan olyan szaktudású jelölt van, akkor sanszos hogy a ruha már erősen számítani fog.
Az meg a másik, hogy aki annyira művelt, ahogy írtad, annak nem okoz problémát egy ilyen kis semmiség.
Az a harmadik, hogy úgy is tudja a főnök is, h hétköznap nem olyan ruhában flangálsz, ez csak egy tiszteletadás a leendő főnök felé...ahol ez nincs meg, az azért gáz, mert te sem alkalmaznál olyan dolgozót, aki nem tisztel téged. Aki sz.rik a konvenciókra, az adott esetben hogy fogja betartani a munkautasításokat?
Mert ez mutatja, hogy milyen vagy. Én egy csőgatyás, konverzcipős p*csával szóba se állok, mert (divat)ribanc.
Egy csövessel értelmesebben lehet beszélgetni, mint velük...
Az oltozkodes abszolut olyan dolog, ami az emberen mulik. Penz sem kell igazan ahhoz, hogy valaki tiszta, jol apolt legyen es nem kell a legdragabb oltony ahhoz, hogy jo benyomast keltsen.
"Ha bemegyek egy állásinterjúra, és alig értek a dolgokhoz, de kiöltözök, megfésülködök, meg ápoltan nézek ki, akkor ekem adják majd a munkát?"
Termeszetesen nem, de az elso benyomast kulso alapjan alkotjak meg, azon pedig nehez valtoztatni kesobb. Az ember igy van osszerakva. Par masodperc alatt eldonti, hogy ki a szimpatikus neki es ki nem - a kulso alapjan. Evolucio ugye. Ez egy kovetelmeny, ennek kell megfelelni. Nehez feloltozni vagy miert kerdezed? Benned nem kelt jobb benyomast egy jol szitualt, oltonyos ismeretlen, mint egy koszos hajlektalan?
Tudnak valogatni. Nem 2 szelsoseges eset lesz. Lesz olyan, aki feloltozott normalisan, alkalomhoz illoen es meg ert is az adott munkahoz, meg van a megfelelo vegzettsege. Ot fogjak valasztani. Egy interju sikeressege sok elembol all. Nem olyan egyszeru ez, hogyha jol nezel ki, felvesznek. A kinezet egy resze csak az egesznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!