Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valamit kérek valakitől,...

Ha valamit kérek valakitől, normális hangnemben és felháborodik, hogy szerinte parasztság így kérni valamit, az nagyobb paraszt mint aki illetlenül kérte?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 15:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Egy példa

"Jó napot kívánok, elnézést kérek, ki tudná nekem nyomtatni ezt a papírt?"

"mi az, hogy ki tudnám-e, esetleg ki szeretném nyomtatni."

2009. ápr. 29. 15:45
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Hát ekkora parasztságot is régen olvastam. Biztos megkérdeztem volna, hogy egy pofont is szeretne-e mellé, csak hogy biztosan sikerüljön a nyomtatás.
2009. ápr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
ez most irónikus válasz volt? Én ledöbbentem, hogy normálisan kérdezek valamit és belekötnek.
2009. ápr. 29. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy a mondatnak nincs is értelme, hogy "ki szeretné nyomtatni ezt a papírt?" Mekkora bunkó volt, aki mondta neked. Csak kötekedni akarnak az ilyen emberek. Egyik tanárunk a fősulin nagy büszkén mesélte, hogy egyszer egy diák megkereste, hogy diplomamunkát szeretne írni nála és megkérdezte, hogy "írhatnám-e Önnél a diplomamunkámat?", mire a tanár rácsapta az ajtót azt ordítván, hogy nem. A tanár ezt nevetve mesélte nekünk, mert ő nem fog diplomát írni olyannal, aki olyat mond, hogy "írhatnám-e". Most akkor ki a bunkó egy ilyen szituációban? Á, ne foglalkozz ilyen emberekkel...
2009. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, a "szeretném" ember kapott volna egy pofont, nem te.
2009. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Figyi, nem lehet, hogy a te kommunikációd is zavaros egy kicsit? Az első válaszoló kommentjét is félreértetted, pedig nem volt "ironikus". Nem lehet, hogy másokat sem értessz meg jól?
2009. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Én így mondanám: "Kérem, nyomtassa ki nekem ezt a papírt!"
2009. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az előző előttinek:

nem viccből tettem fel a kérdést, hanem azért mert nem tudtam, hogy én voltam-e paraszt, vagy akit megkértem a dologra. Mivel a válaszban nem volt egyértelműen jelölve, hogy ez irónia-e vagy egyetértés, gondoltam rákérdezek. Ennyi. Amúgy jó megfigyelő vagy, és igazad lehetne, de nincs.

2009. ápr. 29. 18:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Ez kb olyan mintha (nyilván ismered az irónia értelmét) feltenném azt a kérdést, hogy "Szeretik a lányok, ha kemények velük a fiúk?" és erre érkezne mondjuk az a válasz, hogy "persze, ha jól meg is pofozod őket biztosan imádni fognak" de érettségi előtt 5 nappal ne várj tiszta fejet légyszi :D
2009. ápr. 29. 18:27
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Igen, ismerem az irónia értelmét :)) Ezt (nyilván tudod) nem szoktuk külön "jelölni" a mondatban.

Nem akarlak megbántani, de ugye néha érzed, vagy éreztetik veled mások, hogy fura vagy?

2009. ápr. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!