Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy lány mondhatja e egy...

Egy lány mondhatja e egy nőnek hogy kezétcsókolom?

Figyelt kérdés

Nekem anno úgy tanították, hogy egy kor után a fiúk a nőknek a csókolom helyett kezétcsókolomot mondjanak, a férfiaknak csókolom helyett jónapot kívánok-ot, lányoknak pedig idősebb nőnek csókolom, fiatalabb nőnek és bármilyen korú férfinak jónapot kívánok-ot. Idősebb nőnek (pl tanár) lehet azt mondani egy lánynak is, hoy kezétcsókolom?

22L


2009. ápr. 29. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Válaszom egyértelműen nem. Köszönj mindenkinek, akivel nem tegeződsz, "jó napot kívánok"-ot.


Ha csókolommal köszönsz egy nőnek 22 éves lány létedre, azt hiszi, öregnek nézed! Iszonyú hülyén jöhet ki! NEkem pl. a 14-15 éves tanítványaim 23 éves fiatal tanárnőként képesek voltak így köszönni, csak nehezen szoktattam le őket erről a rossz beidegződésről. Sok embernek valahogy nehezére esik a "jó napot kívánok", pedig az sokkal szebb, korrektebb.

Az meg még rosszabb, ha egy már nem gyerek lány férfinak köszön csókolommal. Egyáltalán, szerintem a csókolom önmgaában idétlen, a fiatalokat már nem kéne rászoktatni. Idős férfiaktól udvariasságból még persze, elmegy, de a mostani gyerekeket már nem kéne rászoktatni...

A "csókolom" szerintem csak az idős, kedves szomszédnénivel, esetleg szomszédbácsival szemben használható, aki gyerekkorod óta ismer.

2009. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is 22 vagyok, és pl falun, vagy kedves ismerős hülgyeket simán le-"csókolom"-ozom... :) Bár egy tanárnak én szerintem lehet, hogy jónapot-ot köszönnék, legalábbis ha még sulis vagyok. A régi tanárnőimre mosolygok és csókolom-ot köszönök. :)
2009. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, lánynak nem lehet. :-) Hiszen nő sosem csókol kezet nőnek (kivéve az angol királynőnek talán :-)))) ) a "Kezét csókolom" köszönés pedig ezt a mozdulatot "helyettesíti".
2009. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagypapa ismerősöm,aki rendkívül toppon van illemben.Ha köszön még a kalapját is megemeli,ahogy illik.

A 4 éves kislányunokája úgy köszön nekem (24 nő),hogy "kezitcsókolom".Ha kisfiú lenne,majd megzabálnám érte,hogy milyen cuki,de ez így számomra nagyon nem szimptaikus!

2009. ápr. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Nekem az a véleményem,hogy egy lány is köszönhet az idősebb ,és gyermekkora óta ismert embereknek csókolommal,sőt a tanároknak is.a jónapot kívánok olyan rideg,és távolság tartó,a csókolom,kezitcsókolom igen is elfogadott köszönési mód,és nagyon udvarias.

2009. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak beírom megint mert valamit nagyon félreértett:


Nekem anno úgy tanították, hogy egy kor után a fiúk a nőknek a csókolom helyett kezétcsókolomot mondjanak, a férfiaknak csókolom helyett jónapot kívánok-ot, lányoknak pedig idősebb nőnek csókolom, fiatalabb nőnek és bármilyen korú férfinak jónapot kívánok-ot.


Tehát: én férfinak sose mondok csókolomot, és fiatal nőnek sem, félreértettél de nagyon. Az 50 éves szomszéd néninek vagy távoli ismerősnek már miért ne köszönhetnék csókolommal?? Azért olyan vén nem vagyok hogy ezt ne tehessem meg szerintem.

2009. ápr. 29. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Röviden: 22 évesen csak olyannak köszönj csókolomot aki közeli ismerősöd,az lehet akár a szomszéd bácsi/néni is.

Egy lány meg ne kezétcsókolomozzon.

2009. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én simán csókolommal köszönök minden idősebb nőnek. Idősebbnek itt a 40 fölöttieket értem.
2009. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom már, nekem hogy tanították, de én ugyan nem csókol senki végtagjait :D Jó napottal köszönök az idősebb nőknek is. ez is tisztelettudó.

Csókolgassák csak az én kezemet, ha egyszer gyerekem lesz, és lányom születik, akkor meg biztos hogy neki is a jó napot köszönést fogom tanítani, mert hogy csókolgassák csak az ő kezét, de az én lányom ugyan ne csókolgassa senkiét :)

2009. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én régebben mindenkinek Jó napot kívánok!-kal köszöntem, de a szomszéd nő beszólt, hogy milyen udvariatlan vagyok, és elvárja, hogy csókolomozzam.
2009. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!