Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy embernek, akinek hiányzik...

Egy embernek, akinek hiányzik a jobb keze (vagy pl. csak egy része), hogy kell/illik kezet fogni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán illik? ... Sose lehet tudni, mikor kerülök ilyen helyzetbe... csak hogy ne legyen kellemetlen ez az esetleges szitu
2009. ápr. 27. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
vagy másik kézzel, vagy láttam már olyat hogy a könyököt összeérintették, esetleg csak megfogod a csonkot.
2009. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a két fél ismeretlen egymás számára, akkor nem kell erőltetni, más formában kell üdvözölni egymást. Ha viszont ismeretségi alapon jön az üdv, akkor bármilyen módozat lehetséges, amiben csak benne vagytok...
2009. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!
2009. ápr. 27. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nyújtja a bal kezét akkor te is a bal kezeddel. Kicsit fura először, de én így fogok kezet a barátommal.

Ha nem nyújt kezet akkor nem kell erőltetni.

2009. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán a ballal, én úgy szoktam.

Hogy ki nyújtja előbb, az meg már az általános illemtan része.

2009. ápr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2009. ápr. 27. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!