Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun miért az a szokás hogy...

Falun miért az a szokás hogy egyél, egyél, egyél. Kérsz még? -nem. Nembaj, egyél!?

Figyelt kérdés
amikor a barátomnál vagyok,akkor az anyukája folyamatosan kajával kínál,pedig én nemtudok sokat enni...hogyan lehet illedelmesen visszautasítani,hogy ne sértődjön meg?
2011. aug. 10. 00:39
1 2
 11/13 Tetszik a ***** válasza:
62%
Magyarok rossz szokásai közt mindig is jelen volt a tukmálás. Vidéken még mindig tökéletesen megvan. El kell fogadni, vagy máshova menni. Elutasítani pedig ott az illem csak annyit diktál, hogy vigyorogj és mondd: "nem kérek, köszönöm" és ismételgesd lefekvésig. De ha ügyes vagy, akkor beosztod az időt. Először utasítod el, aztán lassanként egyre többet fogadsz el. Erre is léteznek stratégiák.
2011. aug. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem örülj, hogy a barátod anyukája ilyen rendes és vendégszerető. Inkább ilyen legyen, minthogy kiszúrja a szemed egy kávéval vagy egy zacskó boltban vásárolt száraz süteménnyel. Nem kell szerénykedni, hanem amivel csak kínál, igenis egyél annyit, amennyit csak bírsz. Neki az esik rosszul, ha nem eszel, hiszen szívesen adja.


De ha fogyókúrázol, vagy más okból nem eszel sokat, akkor (miután már ettél), mondod: J"aaj Mari néni, hát most ettem, hol bírok én már többet enni, inkább tessék nekem becsomagolni oszt hazaviszem."


Ennyi!

2011. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
tényleg ez az utolsó is elég jó hogy viszel belőle haza, mert most nem bírod megenni... :)
2011. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!