Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun miért az a szokás hogy...

Falun miért az a szokás hogy egyél, egyél, egyél. Kérsz még? -nem. Nembaj, egyél!?

Figyelt kérdés
amikor a barátomnál vagyok,akkor az anyukája folyamatosan kajával kínál,pedig én nemtudok sokat enni...hogyan lehet illedelmesen visszautasítani,hogy ne sértődjön meg?
2011. aug. 10. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erről egy mondás jut eszembe : ha a nagymamákat Afrikába küldenénk, akkor megszűnne az éhezés.
2011. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

''Köszön szépen de nem kérek''vagy hozzáteszed hogy ettél otthon stb/megmondod hogy eleve nemszoktál sokat enni.

Amúgy szerintem nincs ez ahhoz kötve hogy falu/város csak ahhoz hogy normális ember és nem bunkó hogy mások előtt eszik és megse kínálja

2011. aug. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 napietus ***** válasza:
65%

nem csak falun van ez, általában magyar szokás. azt mondod, köszönöd, de nem kérsz többet, talán majd később.


nem jó szokás egyébként, szerintem a vendégre kell bízni, miből és mennyit szeretne enni. ha ízlik neki, úgyis annyit eszik, amennyit bír, nem olyan szégyenlősek manapság a vendégek.

2011. aug. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert valamikor ez volt a mércéje annak, ki mennyire jól él, falun még mindig a toplistán van azok közt, amit kitárgyalnak: kinél mi volt, mennyi volt, milyen volt.

A lista általában:

Köszönöm, nem.

Köszönöm, ettem, mielőtt eljöttem.

Köszönöm, de ilyet nem ehetek. (ez mindig bejön)

2011. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg jó szokás, mert így tudatosul az emberben, hogy nyugodtan ehet és szívesen kínálják is. Ha meg nem kér, akkor meg annyit kell mondania, hogy "nagyon szépen néz ki, vagy nagyon szeretem, de most köszönöm nem kérek, mert nagyon keveset szoktam én enni. :)"
2011. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát..ezeket már mind próbáltam, de nemigazán hat,mert akkor jön ,hogy jaj azért vagy ilyen vékony,egyél egy kicsit, vagy van más..és akkor kínál valami mást..csak néha már egészen kínos tud lenni...ha nemkérek akkor nemkérek.szerintem nem kéne erőltetni,mert az őrületbe kergetnek
2011. aug. 10. 01:18
 7/13 anonim ***** válasza:
akkor csak csípjél belőle, hogy megkóstold és mond hogy finom, de tényleg nem bírsz enni
2011. aug. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az anyósok már csak ilyenek
2011. aug. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan rokonaim vannak, hogy megcsinálják ugyanazt amit leírtál, aztán illedelmesen mondom, hogy nem kérek. A reakció: "DE EGYÉL, EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL" Aztán veszek 1 kib@szott sütit, megeszem, rá 10 percre "EGYÉL, EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL EGYÉL". Volt mikor az orrom alá dugták, én meg eltoltam és leesett az egész a földre xD
2011. aug. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért mert falun általában az idősebbek laknak akik éheztek a háború alatt és most az a mániájuk hogy ha van kaja akkor zabálni kell.. ezt meg belenevelik a gyerekeikbe. szóval a falusi fiatalok is ilyen maradiak lesznek.

Nagyanyámék is 100 kilós ismerősünket izélték mikor lefogyott pár kilót hogy de rosszul néz ki, milyen sovány lett, hát egyen már...

2011. aug. 10. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!