Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tinédzser gyermek hogy jelölje...

Tinédzser gyermek hogy jelölje, hogy gyászol?

Figyelt kérdés
A felnőttek feketébe öltöznek, de egy gyerek azért mégse. Valami fekete szalag? Vagy hogy kellene ezt a tiszteletet megadni az elhunytnak? Fekete szalag jó lesz?
2011. aug. 2. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

A temetésre alap a fekete cucc. Én nem hordtam szalagot, sőt ugyanúgy öltöztem, mint anya halála előtt. Nem kell mindenkinek tudni, h meghat valakim, sőt, akkor kérdezősködnek, ami még rosszabb.


Szerintem egy szalagnak semmi köze az elhunythoz való tisztelethez, csak nehezít elfogadni. Mert akkor már:

- Meghalt valakid? - nyilván nem díszből visel feka szalagot

- Miben? - nem mindegy?

- Mikor?

- Hogy vagy? - na, ezért ölni tudnék.

- Mit tudok segíteni? - mondjuk kussolj!


Szóval ez eléggé necces.

-

2011. aug. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én amikor tinédzser koromban gyászoltam, az volt a legkisebb problémám, hogy ezt kifelé is mutogassam, konkrétan eszembe sem jutott. a tiszteletet máshogy is meg lehet adni. ha mindenképpen fontosak ezek a külsőségek, akkor szerintem a szalag tökéletes.
2011. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én 2004-ben veszítettem el a nagymamámat,az nagyon megviselt,akkor voltam 22 éves...a lelkemben gyászoltam meg és ma is nagyon elszorul a szívem,ha rágondolok,és nagyon sokszor gondolok rá...de emiatt sose jártam feketébe...csak a temetésen voltam teljes feketében...ott persze kötelező,elvárt,és jogos a fekete...ennyi szól kifele,a köznek,a népnek,aki elmegy a temetésre...igazából a fekete viselettel szerintem nem is annyira az elhúnytnak adózunk...
2011. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A gyász viselésének régebben megvolt az az érthető oka, hogy ebből az ismerősök és az ismeretlenek is tisztában voltak vele, hogy az illetőt veszteség érte, ezért nagyobb tapintattal viseltettek iránta. Manapság úgy látom, sokan vannak azon a véleményen, hogy ezt nem kell "mutogatni", bár ennek valószínűleg az is lehet az oka, hogy sokan amúgy is feketét hordanak, mert az tetszik nekik, így azt sem lehet tudni, ki az, aki tényleg gyászol, és ki az, aki csak az ízlését fejezi ki ezzel, illetve hogy a közelebbi és távolabbi ismerősök sem nagyon tudják, hogy illene viselkedni egy ilyen helyzetben.

Csak az a gond, hogy akik meg tudják, hogy haláleset történt, azok esetleg pont azért kezdenek piszkálódni, amiért valaki nem visel gyászt.


Szerintem jelen esetben egy fekete szalag sokkal inkább direkt megoldás, mintha részben fekete ruhát viselne valaki. Úgyhogy én inkább valami fekete felsőt/inget, ilyesmit javasolnék, akkor nem lesz kérdezősködés se, de másoknak sem lesz alapjuk a piszkálódásra, amiért nem visel feketét. Persze tudom, kinek mi köze hozzá, de most igazából kinek hiányzik, hogy nyaggassák ilyennel?

2011. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valahogy szeretném..szalag hova? Ruhára? Bocs, de nem nagyon tudom az ilyeneket.
2011. aug. 2. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
ahova akarod...ruhára, csuklóra, táskára, mindegy nem ez a fontos.
2011. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
fiúnak is?
2011. aug. 2. 20:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Engem anno nagypapám halála viselt meg nagyon. Nálunk a családban fennáll a szokás, hogy a közeli hozzátartozók pl. férj, feleség, "gyerekek" feketében járnak utána egy teljes évig. Persze gyerekek alatt már felnőtt embereket értek itt, akik szüleiket gyászolják.

Én anno saját lelkemben éreztem úgy, hogy mindig szeretném ha lenne valami fekete rajtam. Nem mutogatásból, csak úgy magamnak. Ha ez fekete zokni, akkor az, ha fekete póló akkor az. Nem hordtam élénk színű ruhákat stb, de tiszta feketébe sosem öltöztem. Tényleg nem egyszerű egy fiatalnak ez, ha mindenképpen akarod azt a szalagot, akkor szerintem mondjuk iskolatáskára csinálhatsz valamit. De én ezt is kreatívan oldanám meg... mondjuk egy kis csombék egy nagyobb fa gyönggyel amiből fekete szalagok lógnak ki stb. Ez olyan mintha csak egy kulcstartó lenne, még is ott van és nem kérdez rá minden ember, hogy mi történt.

2011. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de most nem hordok iskolatáskát...
2011. aug. 2. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha mindenképpen "hiredtni" akarod, akkor tűzd a pólódra és kész. Mondjuk én inkább hordanék pl. fekete pólókat. Szerintem egy szalagnak van egyfajta felvágósság szaga... nehéz ezt megmagyarázni, de mintha direkt elvárnád ezáltál a sajnálatot és különb bánásmódot.

Az hogy az ember gyászol lélekből fakad. Hogy ezt az ember kimutatja e avagy sem, az ő dolga, ahogy az is hogy hogyan... nincs erre semmi szabály, tedd azt ami jól esik.


Egyik barátnőmnek van egy vastag fekete bőr karkötője, gravírozónál beleírták neki, hogy anyu, a belső felébe, pedig hogy "soha nem feledlek"... komolyan majdnem elsírtam magam én is, amikor megmutatta. Sehova nem megy nélküle. Huszonévesek vagyunk, szerintem ez egy gyönyörű gesztus mégsem "mutogatás".

2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!