Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindenhová hangulat...

Miért kell mindenhová hangulatjeleket írni?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatal korosztálynál fordul elő, hogy minden mondat végére tesznek egy XD-t vagy vmi hasonlót ami azt fejezné ki hogy nagyon röhögnek vmin, pedig általában egy ":)" is indokolatlan lenne ezekben az esetekben. Ha jól tudják mit jelent, miért jó ez?
2011. jún. 28. 17:24
1 2
 11/12 anonim válasza:
Helló! 16 éves vagyok, és a hangulatjeleket (még, ha nem is használod őket) ajánlott ismerni, mert különben a beszélgetések felét nem fogod fel. Már csak azért is muszáj hangulatjeleket használni, mert néhányan, ha a "szia" után nem írsz rögtön ":)"-t, vagy ":D"-t már rögtön azt hiszik haragszol/baj van/megsértődtél. Mi se írunk mindenhova hangulatjelet. Néha csak azért kell a ":)", hogy feldobd a hangulatot, esetleg jelezd a szándékod, máskot a kedvedet mutatod velük. Én a beszélgetőpartner szerint szoktam használni őket :D. Az xD az igazából a :D fokozott formája. Ennyi!
2011. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Yngve válasza:
számomra természetes ez a dolog. szemtől szembeni beszélgetés során sem fapofával beszélsz a másikhoz hanem gesztusokkal és arckifejezésekkel. mert ugye nem vagyunk robotok :D tehát itt, az interneten, ahol nincs lehetőségünk szemtől szembe nézni egymással ide "vetítjük" a hangulatunkat. érted! :D
2013. ápr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!