Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindenhová hangulat...

Miért kell mindenhová hangulatjeleket írni?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatal korosztálynál fordul elő, hogy minden mondat végére tesznek egy XD-t vagy vmi hasonlót ami azt fejezné ki hogy nagyon röhögnek vmin, pedig általában egy ":)" is indokolatlan lenne ezekben az esetekben. Ha jól tudják mit jelent, miért jó ez?
2011. jún. 28. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert pl velem volt olyan, hogy a másiknak amikor írtam valamit azt hitte, hogy megsértődtem vagy hogy gúnyosan írtam neki.

Ezért kell a hangulatjel- a szóban is benne van a lényege. Kifejezi a hangulatodat, hogy épp akkor hogy érzel és hogy érted azt amit írsz. Az xd azt tényleg túlzásba szokták vinni. Én általában ilyen jeleket küldök ':)' vagy ':D'.

2011. jún. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
xd-t*
2011. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell.
2011. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

hangulat kifejezésére.és tényleg azért mert pl leírod.


te hülye barom mit csináltál megint xD?:így azt jelenti hogy hülyeséget csinált de nem olyan komoly és nevet rajta.


viszont a:te hülye barom mit csináltál megint :@!!!az azt hogy rosszat csinált mérges az illető. értelmes válasznak megfelel :D?

2011. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a sima annyira nem is nagy problema. az xdxdxdxd mar inkabb,
2011. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell, de hasznos. Ha az érzelemkifejezések fontosak egy szövegben, egyszerűbb hangulatjeleket, mint szavakat használni.
2011. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mert érzed azért a különbséged a: 'de hülye vagy:D' és a 'de hülye vagy!!' között... :)<--- ezt általában azért rakom egy szöveg végére, mert kedvesebbnek érzem tőle. ha valaki azt írja nekem, hogy szia:) annak jobban örülök azért, mint egy sima szia... mint élőben, jobb, ha valaki mosolyog.

:) :P

2011. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogy mire jók a hangulatjelek, hanem hogy miért használja sok ember indokolatlan helyzetben. De köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 28. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalabb korosztály összes mondat utáni "XD"-je, azt a komolytalanságot hivatott szimbolizálni, amit az utcán is lehet tapasztalni a rihi-röhi, feltűnősködő tinédzserektől. (Minap is sikerült egy ilyen kis tinivel egy villamoson utazni, lényegében semmi inger nem érte, a barátja is csöndben volt mellette, ő meg megállás nélkül vonyított, ugrált, pakolta magát..) Szerintem az ilyeneknek kell minden mondat után az XD. Szóval nincs hiába.. Írásban is hű marad magához.
2011. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, hogy neked indokolatlannak tűnik, de az egész nemverbális kommunikációt ezzel helyettesítjük írásban. Van, aki élőben is minimumra szorítja ezt, van, aki írásban is maximális "érzelmi háttérinformációmennyiséget" szeret átadni.
2011. jún. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!