Ha valaki rosz tanácsot ad, akkor haragudjak rá vagy el van intézve azzal, hogy nem kell rá hallgatnom?
Nem lehet általános érvényű tanácsot adni, mindig embertől függ.
Van, aki akarattal ad rossz tanácsot. Arra onnantól kezdve ne hallgass, mert neked akar rosszat.
De van a másik fajta ember: aki jót akar, csak rossz tanácsot ad. Vagy azért, mert annyira buta (van, aki jót akar, csak mindig rossz lesz a vége), vagy azért, mert nem ismeri a helyzetet. Az ilyenre ne hallgass az adott helyzetben, de ne haragudj rá. A harag soha nem megoldás: aki rosszat akar, arra se haragudj. Tartsd vele a kapcsolatot a végsőkig, a mai, gyorsan változó világban nem tudhatod, kire mikor lesz szükséged.
(S hogy honnan tudod, kire mikor hallgass? Ahhoz saját tapasztalat kell, nincs jobb módszer)
1, A tanács az egy opcionális képződmény, nem kötelező követni.
2, Sose tudhatod előre pontosan, hogy a rossznak tűnő tanács valójában a jó tanács, csak te vagy eltévedve.
Ezért legyél óvatos ha előre rossznak minősítesz egy tanácsot.
Az életben soha nincs 2 egyforma szitu, mert nincs 2 egyforma ember sem. Tehát ami bejön az egyik esetben, nem biztos, hogy ugyanaz a megoldás jó a másikban is, mert a résztvevők reagálásán is múlik, hogy mit hogyan fogadnak.
Ha valaki nem tud dönteni a saját problémájában, ezért tanácsot kér mástól, akkor az ő joga és felelőssége, hogy a kapott tanácsot megfogadja-e, vagy nem.
Persze más dolog, ha jogi tanács, vagy egyéb hivatalos szerveknél ügyintézési tanácsadás, stb. Ott bizony keményen a jogszabályok és egyéb kötelező előírások vannak, és ha valakit ott "félretájékoztatnak", annak bizony következményei lehetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!