Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kaptok valami mást a virágon...

Kaptok valami mást a virágon kívül ballagásotokra? (általános isk. )

Figyelt kérdés

Érdeklődnék,ugyanis nálunk ez a helyzet: Anyám megkérdezte,hogy mit szeretnék és mondtam,hogy egy fényképezőgépet (lévén,hogy "csíra fotós" vagyok,nem egy képemet kiállították már és eddig anyám gépével fényképeztem,de a húgom tönkre tette). Bele is ment,mondta,hogy megbeszéli a család többi tagjával (elég népes család),de mielőtt megbeszélte volna jött a pasija(akivel nem rég jött össze) és azt mondta,hogy felesleges ballagásra ajándékot adni,pláne fényképezőgépet,meg hogy azért nem érdemlek semmit,hogy elvégeztem a 8 általános és jól fotózni nem nagy kunszt,meg a jegyeim sem számítanak (5-ös vagyok). Persze,én sem kértem volna,hogyha anyám nem kérdezte volna meg... a nyolc általános valóban nem egy csoda,és soha nem kértem semmit,azért mert "jól tanulok" vagy mert kiállították a képeimet,mert valójában azt magamnak csináltam és nem azért,hogy anyám vagy akárki dicsérgessen. A fényképezőgépre a pénz nem lenne túl nagy gond,mert a felét már összegyűjtöttem(a gép 20 ezer),csak valószínűleg be kell fizetnem még az osztálypénzt,ami elég sok,meg a tanároknak kell ajándékot vennem,és hiába kérem anyámtól,hogy legalább az osztálypénzt adja oda... mindig csak "rá ér,nem olyan fontos".


U.i.: Aki szerint elkényeztetett liba vagyok,mert azt mondtam,hogy fényképezőgépet szeretnék,nagyon ügyes ember lehet,hogy pár mondatból tud ítélkezni. De ha tudná,hogy minden egyes alkalommal próbálok megdolgozni az általam elköltött pénzért (szünetekben szórólapozás,minden délután a húgomra vigyázok,én takarítom a lakást stb. szóval nem vagyok egy ingyen élő típus),akkor talán nem tartana "elkényeztetett libának".


2011. ápr. 26. 13:34
 1/9 anonim válasza:
A két fiam most fog ballagni 8.-ból egy-egy csokrot és 10-10e ft-ot fognak tőlem kapni.
2011. ápr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2011. ápr. 26. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Anyumék állták a kismotoros jogsi megszerzését, nagymamámtól kaptam a motort. Tesóm kamerát kapott. Tehát nálunk szokás ajándékozni mást is.

És egyáltalán nem ítéllek el.

2011. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Strigi ***** válasza:
Ha anyukád minden gond nélkül belement, az szerintem azt jelenti, hogy megoldható a dolog, nem kell lemondani a vacsoráról pár hónapig, főleg, ha a fele tényleg megvan. :) Szerintem ezek után, hogy egyszer már megbeszélted, egyszerűen csak mondd meg, hogy márpedig neked fényképező kell, slussz-passz.
2011. ápr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondtam neki... de mostanában az a stílus,hogy mindenben egyet ért a barátjával akármi van. Most a pasas azt mondta,hogy nincs nekem ballagási ajándék,akkor nincs ballagási ajándék... de majd még beszélek a család többi tagjával.
2011. ápr. 28. 13:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ezt az ürgét már agyon ütöttem volna az tuti.

Készítsd ki míg nembírja :)

2011. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
á' nem készítem. Anyám szereti és örülök,hogy boldog vele. Csak az én dolgaimhoz nincs semmi köze xD
2011. ápr. 29. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:

A fényképezőgép szép ajándék a családtól, és mivel van tehetséged hozzá, hasznos is.

Esetleg mondd meg, hogy nem várod el, de nagyon szeretnéd a gépet, és örülnél neki nagyon.

2011. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én borítékokat. Nem szeretek ajándékot kapni, mert úgysem találják el az ízlésemet, így meg azt veszek, amit akarok.
2011. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!